Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

35 Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę

dodano: 3 8.2015

Nasi Pielgrzymi dotarli do celu!!! To niesamowite uczcie pokłonić się przed Matką, oddać swoje trudy, cierpienia i radości. Bóg zapłać służbie muzycznej, technicznej, porządkowej, siostrom medycznym oraz wszystkim, którzy w sposób szczególny angażowali się w to wielkie dzieło.

Ogromne podziękowania należą się też Ks. Arkadiuszowi Markowskiemu, przewodnikowi grupy parczewskiej, który mimo trudu całodzinnej wędrówki siadał w nocy i wysyłał nam relacje z pielgrzymiego szlaku.

Niech Matka Boża wynagrodzi wszystkim swoimi łaskami.Dzień 13  Przyrów - Mirów

Długość: 8 km

Kochani!!! Dotarliśmy!!!!! Chwała Panu!!! Co tu dużo pisać! Trud i zmęczenie przemieniły sie w radość i szczęście! Spojrzeliśmy w zatroskane oczy Matki. Matki, która nas wszystkich zna iwie czego najbardziej nam potrzeba. Radość, łzy, wzruszenie. Coś niesamowitego! Dziękujemy wszystkim pątnikom. Dziękujemy Wam drodzy pielgrzymi duchowi! Bo bez Was ten cel, który sobie postawiliśmy byłby niemożliwy do osiągnięcia. Za wszystko Wam Bóg zapłać!

Ks. Przewodnik

Zdjęcia: galeria

 

 


Dzień 12  Przyrów - Mirów

Długość: 30 km

Kochani!!! Dzisiejsza noc była krótka. Skoro świt wyszliśmy na pielgrzymi szlak. Nie rozpoczynaliśmy dnia jak codzień od Mysz Świętej gdyż o godz. 18.00 w Mirowie została odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem ks. Biskupa Kazimierza Gurdy. Obecny był rownież ks. Biskup Piotr Sawczuk. Dziękujemy z całego serca Księżom Biskupom za obecność, nieustanną opiekę i czuwanie nad wszystkimi pielgrzymami.

Ks. Przewodnik

 Zdjęcia: galeria

Dzień 11  Czarnca - Przyrów
Długość: 32 km
Kochani!!!
To już ostatnia prosta do naszego upragnionego celu. Utrudzeni ale rownież ubogaceni duchowo idziemy na spotkanie z Matką!
Pogoda nadal cudowna! Upalna! Ani jednej chmurki! I choć upał daje się coraz bardziej odczuwać to nas nie zniechęca. Bo nasze siły pochodzą z Wysoka!
Ks. Przewodnik

Zdjęcia: galeriaDzień 10  Eustachów - Czarnca

Długość: 34 km

Kochani!!! Dzisiejszy dzień był wyjątkowo intensywny. Zamiast sześciu etapów mieliśmy pięć wydłużonych. Przy dzisiejszej pogodzie było to wyjątkowo trudne. Termometr we Włoszczowej pokazywał dzisiaj 40 stopni!!! Mimo zmęczenia i wielkiego trudu nie poddajemy się i pełni radości kroczymy do Tronu Jasnogórskiej Pani! To już tylko dwa dni!!!

A teraz idziemy spać bo zbiera się na burzę:)

 

Ks. Przewodnik

Zdjęcia: galeria


Dzień 9 
Tumlin - Eustachów

Długość: 32 km

Kochani!!! To już Eustachów na naszej mapie pielgrzymkowej! Po porannej Mszy świętej odprawionej w Tumlinie wyszliśmy na pielgrzymi szlak. Dziś po raz pierwszy na naszej trasie ukazał się znak z napisem  Częstochowa! To już tak blisko do Matki Bożej! Rekolekcje w drodze przynoszą wielkie owoce. Wszyscy ten czas wykorzystujemy jak najlepiej. Dziś również naszą grupę odwiedził ks. Marcin Prudaczuk, który przywiózł pielgrzymom trochę słodkości!

Ks. Przewodnik.

 

Zdjęcia: galeria
Dzień 8 
Suchedniów - Tumlin
Długość: 31 km
Kochani!!! Dziś jesteśmy już w Tumlinie. Jeszcze tylko kilka dni! Nasza radość będzie przeogromna! Dziś mieliśmy ze sobą naszego ks. Biskupa Kazimierza Gurdę! Ks. Biskup rano sprawował Eucharystię w Suchedniowie po czym wybrał się z nami na pielgrzymi szlak. Cieszymy sie bardzo z obecności naszego Pasterza, który wspiera jak może wszystkich pielgrzymów. Dziś przechodziliśmy obok słynnego Dębu "Bartka", którego można zobaczyć również na zdjęciach. Na ostatnim etapie zebrały sie nad nami ciemne chmury. Myśleliśmy że popada troszkę, ale nic z tych rzeczy! Nadal upał!!!
Ks. Przewodnik
 
Zdjęcia: galeriaDzień 7  Małyszyn - Suchedniów
Długość: 32 km
Kochani!!! Dziś Suchedniów! Juz połowa Pielgrzymki za nami! Jest moc! Jest radość! A co najważniejsze jest chęć ciągłego duchowego wzrastania! W dniu dzisiejszym na szlaku naszego pielgrzymowania spotkaliśmy ks. Biskupa Henryka Tomasika. Cieszymy sie z jego obecności, który jest gospodarzem diecezji radomskiej. Ale również dzisiaj towarzyszył nam ks. Biskup Kazimierz Gurda, który troszczy sie o nas pielgrzymów. Uczestniczył z nami w Apelu Jasnogórskim i jutro będzie z nami na trasie! Kochani jutro Tumlin!!!
Ks. Przewodnik
 
Zdjęcia: galeria

Dzień 6
Wielgie - Małyszyn
Długość: 34 km
Kochani!!! Sześć dni pielgrzymowania za nami! Dzisiejszy dzień to dzień ofiarowania się Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Tak jak wszędzie, również u nas we wspólnocie Pielgrzymkowej obchodziliśmy Pierwszy Piątek Miesiąca. To dzień wynagrodzenia Panu Jezusowi za grzechy nasze i całego świata. Dlatego w dniu dzisiejszym odprawiliśmy Drogę Krzyżową w intencji wszystkich rodzin. Oprócz tego w naszej grupie gościliśmy ks. Jacka Seredę, który wygłosił konferencję o tym jak dobrze przeżyć okres swojegonarzeczeństwa.
Jutro kolejny dzień, który przybliża nas do naszej Matki!
Ks. Przewodnik.
 
Zdjęcia: galeria


Dzień 5
Załazy - Wielgie
Długość 31 km
Kochani!!! To juz piąty dzień naszego pielgrzymowania! Od samego rana skąpani w słońcu, pełni pozytywnego nastroju, trwamy w radosnym pielgrzymowaniu do Jasnogórskiej Pani i Królowej! Dziś w naszej grupie gościliśmy ks. Stanisława Tymoszuka. Ks. Stanisław na co dzień pracuje w Czadzie. Dzielił sie z nami swoimi przeżyciami i tym jak wygląda praca na misjach. My jako wspólnota parczewska wsparliśmy go swoimi ofiarami i obiecaliśmy modlitwę w intencji misji.
To na tyle! Do usłyszenia jutro!
Ks. Przewodnik:)
 
Zdjęcia: galeria
Dzień 4
Osiny - Załazy
Długość: 32 km
Witajcie Kochani!!!
Za nami już czwarty dzień pielgrzymowania do Jasnogórskiej Pani! Jest coraz piękniej! Humor, dobre nastroje i uśmiech na twarzy nas nie opuszczają. Czuć zewsząd modlitwę pielgrzymów duchowych! I za to Wam serdecznie dziękujemy! Dzisiejszy etap był intensywny i bogaty w niespodzianki. W Puławach na odpoczynku niesamowita gościnność miejscowych. Prawie nie chcieli nas wypuścić! Ale najważniejsza niespodzianka to ostatni etap. Mianowicie do naszej Grupy zawitał Ks. Biskup Kazimierz Gurda! Tradycji stało sie zadość. W tamtym roku również pielgrzymował z 16-tką! Ogromnie cieszymy sie z Jego obecności. Ks. Biskup wsparł nas dobrym słowem i zapewnił, że nie ustaje w modlitwie za pielgrzymów. Po takim naładowaniu akumulatorów nie możemy nie dojść do Matki! To tyle:)
Ks. Przewodnik

Zdjęcia: galeriaDzień 3
Sobieszyn - Osiny
Długość: 20 km. To najkrótszy etap z całej Pielgrzymki dla naszej Grupy. Po porannej Mszy św. sprawowanej w Sobieszynie, po wywiadzie do Katolickiego Radia Podlasie wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak. Dziś opuściliśmy Diecezję Siedlecką aby wejść na teren Archidiecezji Lubelskiej. Przechodząc przez miejscowości Baranów i Żerdź, doświadczyliśmy ogromnej otwartości i życzliwości ludzkich serc. Dziś gościliśmy w Grupie wyjątkowych gości. Odwiedziły nas dziewczyny z Centrum Światowych Dni Młodzieży. Opowiadały o tym bardzo ważnym wydarzeniu, które już niedługo!
Do Osin zawitaliśmy wcześnie, bo już na godz. 14.00. Tutaj, jak co roku odbył sie chrzest bojowy pierwszoroczniaków, którzy oficjalnie zostali włączeni w poczet pełnoprawnych uczestników pielgrzymki. Radość i uśmiech na twarzy dopisywał wszystkim. Zresztą zobaczcie sami! :)
 
Ks. Przewodnik:)
 

Zdjęcia: galeria
Dzień 2
Tarkawica - Sobieszyn
Witajcie Kochani!!!
Nasz drugi dzień pielgrzymowania rozpoczęliśmy Eucharystią o godz. 6.00. Po pierwszym etapie pojawiliśmy sie w Kocku. Dzięki wielkiej życzliwości Ks. Prałata Krawczyka, księży wikariuszy i miejscowych parafian zostaliśmy zaproszeni na śniadanie. Kolejny przystanek to Poizdów. Proboszczem tamtej parafii jest znany parczewiakom ks. Krzysztof Hapon, który pracował w Bazylice Parczewskiej. Również tam spotkaliśmy sie z ogromną życzliwością wszystkich. Po godzinnym odpoczynku wyruszyliśmy na trzy bardzo trudne etapy. W pełnym słońcu, wysokiej temperaturze i widmie niekończącej sie drogi w kooooońcu dotarliśmy do Sobieszyna!!!
Dzień drugi minął. To był trudny etap 32 km. Zmęczeni, ale radośni zasłużyliśmy na odpoczynek.
 
Ks. Przewodnik

Zdjęcia: galeria
 

Dzień 1


Kochani!!! I się zaczęło!!! Piesza Pielgrzymka wyszła z Parczewa!!! Nasza radość jest przeogromna!!! O godzinie 6.00 w Bazylice Parczewskiej została odprawiona uroczysta Msza Święta, której przewodniczył Ks. Prałat Tadeusz Lewczuk. Do koncelebry stanęli wszyscy kapłani, którzy wybrali się na Pielgrzymkę. O godz. 7.45 ruszyliśmy w drogę. Piękna pogoda, wspaniałe nastroje i ten ogromny entuzjazm. Kto nie pielgrzymuje niech żałuje!!! :)
Dziś przeszliśmy etap 28 km - z Parczewa do Tarkawicy. Serdeczne podziękowania dla mieszkańców Siemienia, Stoczka i Czemiernik za wspaniałą życzliwość i otwarte serca, jak również za gościnę, której tam nigdy nie brakuje.
Kochani!!! Dziękujemy wszystkim, którzy Nas odprowadzali. Obiecujemy naszą modlitwę. A Wasze intencje, które nosicie głęboko w sercu niesiemy przed oblicze naszej Kochanej Matki!!!
Zostańcie z Bogiem! Pax!
 
Ks. Przewodnik :)

Zdjęcia: galeria