Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Msza prymicyjna Ks. Adama Potapczuka

dodano: 23 6.2014

Prymicja jest pierwszą Mszą nowo wyświęconego kapłana. Chociaż zwyczajowo prymicję odprawia się w rodzinnej parafii jednak często nowo wyświęceni kapłani sprawując pierwszy raz Msze Święte w ważnych dla nich miejscach dają wyraz przywiązania do środowisk, z których się wywodzą. W naszej parafii 22 czerwca przeżywaliśmy Mszę Świętą prymicyjną ks. Adama Potapczuka, który przez ostatni rok pełnił pośród nas posługę diakońską, odbywając w ten sposób przygotowanie duszpasterskie. Do naszej Bazyliki Ksiądz Prymicjant został wprowadzony w asyście służby liturgicznej oraz kapłanów.

Powitany przez przedstawicieli młodzieży, dzieci oraz dorosłych parafian Ksiądz Prymicjant odprawił Mszę Świętą w intencji parafian. Homilię wygłosił ks. Jakub Kozak, który odwołując się do czytań niedzielnych zachęcił Prymicjanta by się nie bał stawać po stronie Jezusa i odważnie w dzisiejszym świecie nazywał zagrożenia.

Po Komunii Świętej Ks. Prałat Tadeusz Lewczuk - proboszcz parafii podziękował ks. Adamowi za jego posługę, szczególnie za pracę z ministrantami. Dostojny Prymicjant zaś podziękował za rok pracy w Parczewie zarówno Kapłanom jak i wszystkim pracownikom i osobom z którymi współpracował w tym czasie.

Na koniec ks. Adam udzieli prymicyjnego błogosławieństwa Kapłanom, służbie Ołtarza oraz wszystkimi zgromadzonym wiernym. Każdy otrzymał pamiątkowy obrazek.

Radość z prymicji dotychczas diakona, a teraz księdza Adama jest przepełniona wielką wdzięcznością Bogu z to, że dziś powołuje i posyła młodych ludzi do dawania świadectwa o Zmartwychwstałym Jezusie!

Zdjęcia: http://bazylikaparczew.pl/gallery/index/id/319