Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Pielgrzymka uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej do Radecznicy

dodano: 22 5.2014

21 maja uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, mieszczącego na starej plebanii,  wraz z opiekunami, wyruszyli na pielgrzymkę do Radecznicy. Opiekę duchową pełnił ks. Norbert Taratycki.

Już po raz piętnasty Archidiecezjalny Duszpasterz Pracowników Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Integracji Społecznej  ”Bone Corda”  w Kalince zorganizowali pielgrzymkę środowisk pomocy społecznej. Tym razem miała ona miejsce w Sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego w Radecznicy, które w rym roku obchodzi  jubileusz 350 lat objawień Św. Antoniego. Niezwykły klimat i urok tego miejsca sprawiły, że uroczysta eucharystia sprawowana w intencji mieszkańców, pracowników i uczestników Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej nabrała szczególnego wymiaru.
W skupieniu wysłuchaliśmy homilii, którą wygłosił do nas J.E. Ks. Biskup Marian Rojek z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Porównał on nasze życie do drzewa, które wydaje owoce. Życie każdego z nas ma sens wtedy, gdy żyjemy dla innych, gdy otwieramy się na potrzeby drugiego człowieka. Nasze choroby, cierpienia i ból również możemy ofiarować za tych, którzy takiego wsparcia potrzebują. Wszyscy, bez wyjątku, jesteśmy odpowiedzialni za budowanie dobra na ziemi i świadczenie o Chrystusie.
Drugą częścią spotkania był piknik integracyjny prowadzony przez zespół muzyczny. Czas ten można było zagospodarować na wspólny obiad, tańce, kupowanie pamiątek, ale także spacer dróżkami św. Antoniego i zwiedzanie wspaniałych obiektów położonych na terenie klasztoru O.O. Bernardynów.
W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze do Szczebrzeszyna, gdzie na rynku miasta powitał nas słynny chrząszcz. Zatrzymaliśmy się także na krótką adorację Najświętszego Sakramentu w kościele Św. Mikołaja.  Ostatnim punktem naszej wyprawy były lody, które po trudach całego dnia smakowały wyjątkowo.
Składamy serdeczne podziękowania dla Księdza Norberta Taratyckiego za przygotowanie nas do pielgrzymki, opiekę duchową podczas wyjazdu, modlitwę, poczucie humoru, uśmiech i dobre słowo.
Dziękujemy także Panu Michałowi Wojciechowskiemu za bezpieczne dowiezienie nas do celu i pomoc przy osobach niepełnosprawnych.


                                                                                                                                                             WTZ Parczew