Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

ADORACJA W BAZYLICE

dodano: 16 3.2020

ADORACJA  Najświętszego Sakramentu w Bazylice Mniejszej, w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie.

 

 

 

                 Ks. Bp Ordynariusz Kazimierz Gurda napisał : „(…) W tym trudnym czasie trwającej epidemii koronawirusa Kościół z mocą podejmuje działania mające na celu zbawienie człowieka oraz ochronę zdrowia i życia. (…) Proszę, aby w kościołach była zorganizowana całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, aby wierni mogli wstępować tam na modlitwę osobistą” .  (  Zarządzenie Biskupa  Siedleckiego Kazimierza Gurdy, L. dz. 209/2020 Siedlce, z dnia 14 marca 2020 r.)

                 Odpowiadając na prośbę Pasterza Diecezji zapraszam na indywidualną adorację Najświętszego sakramentu, która będzie trwała przez cały dzień :

 

NIEDZIELA – po Mszy św. o godz. 12:00  do godz. 18:00

 W CIĄDGU TYGODNIA – od godz. 8:30  do godz. 18:00

                                         

    Adoracja będzie zawieszana tylko na czas trwania uroczystości pogrzebowych.  

                 W bazylice, przed cudownym obrazem Matki Bożej Królowej Rodzin, Pani Parczewskiej mamy okazję do indywidualnej modlitwy przed Jezusem Eucharystycznym. Tak wiele spraw nosimy w swoim sercu, powiedzmy o nich Jezusowi. Niech On je pobłogosławi. Przytulmy się do kochającego, matczynego Serca Maryi, Pani Parczewskiej. Ona jest naszą orędowniczką, wspomożeniem i pocieszycielką strapionych, szczególnie w trudnych chwilach doświadczeń.

                 Módlmy się o łaskę zdrowia dla wszystkich, którzy zarazili się koronawirusem i ich najbliższych, o siły w tej samarytańskiej posłudze dla personelu medycznego i służb sanitarnych oraz potrzebne łaski dla nas, byśmy z tego trudnego doświadczenia wynieśli naukę, która umocni i ożywi nasza wiarę. 

                 Przemieniajmy nasze serca  przez modlitwę i dobre uczynki . Ukażmy naszym życiem, że  mocniej kochamy Pana Boga i bliźniego. Módlmy się też o łaskę nawrócenia dla zatwardziałych grzeszników.

                                                                                                                                             ks. Robert Mączka
                                                                                                                                                      proboszcz