Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

XVI PIELGRZYMKA ŚRODOWISK POMOCY SPOŁECZNEJ

dodano: 7 5.2015

  6 maja w naszej Parczewskiej Bazylice miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Już po raz XVI Archidiecezjalny Duszpasterz Pracowników Pomocy Społecznej i Stowarzyszenie Integracji Społecznej „Bone Corda” w Kalince zorganizowało Pielgrzymkę Środowisk Pomocy Społecznej. Co roku pielgrzymi z domów pomocy społecznej, środowiskowych domów samopomocy oraz warsztatów terapii zajęciowej z naszego województwa mają okazję składać pokłon Matce Bożej w różnych sanktuariach Lubelszczyzny. Tym razem zgromadziliśmy się przed obrazem Matki Bożej Królowej Rodzin, by podziękować jej za wszystkie dary i prosić o potrzebne łaski dla całego środowiska.

Historię Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodziny w Parczewie przedstawił Ks. Stanisław Niepogodziński, który wspólnie ze zgromadzonymi odmówił Akt Oddania się Matce Bożej. Koncelebrze Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił J.E. Ks. Biskup Piotr Sawczuk. W słowach skierowanych do wiernych nawiązał do Ewangelii. Wybrzmiała z nich dla nas otucha, że w każdym z nas może dokonać się zmiana, czego przykładem jest św. Filip.

Na zakończenie Eucharystii J.E. Ks. Biskup pobłogosławił pamiątkowe obrazy z wizerunkiem Matki Bożej Parczewskiej, które otrzymali wszyscy uczestnicy pielgrzymki.

Na to niezwykłe wydarzenie do naszej świątyni przybyło z województwa lubelskiego ponad 1000 osób, przedstawicieli DPS, ŚDS, WTZ oraz władz wojewódzkich i samorządowych.

Po Eucharystii odbył się piknik integracyjny, prowadzony przez zespół muzyczny Kleryków z Seminarium Siedleckiego oraz młodzież z KSM-u w Parczewie. Nikogo nie trzeba było namawiać do wspólnej zabawy. W radosnej atmosferze najwytrwalsi tańczyli nawet w strugach deszczu. Zostali oni nagrodzeni słodkim upominkiem i pamiątkowym dyplomem.

Zdjęcia: fotogaleria