Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Maturzyści ZSP z Parczewa na Jasnej Górze

dodano: 15 5.2015

20 kwietnia 2015 roku maturzyści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Parczewie udali się na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Tego typu wyjazdy to już długa tradycja w klasach maturalnych. Uczniowie jadą do częstochowskiego sanktuarium, aby Matce Bożej zwierzyć swój dalszy los i życie, a przede wszystkim zbliżające się egzaminy maturalne. Maturzystom towarzyszyli w czasie wyjazdu ks. Henryk Góral, uczący religii w klasach maturalnych w bieżącym roku szkolnym, ks. Krzysztof Korolczuk i Pan Dariusz Wróblewski.

W południe dojechaliśmy na Jasną Górę. Następnie udaliśmy się do Kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie wspólnie uczestniczyliśmy we Mszy Św. Potem maturzyści mieli czas na zwiedzanie obiektów klasztornych, mogli wejść na wieżę klasztorną oraz spożyć posiłek. Czas wolny zakończyła wspólna Droga Krzyżowa, którą przeszliśmy po Wałach Jasnogórskich. Był jeszcze czas na wspólną modlitwę przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, składanie intencji oraz osobistą adorację. Późnym popołudniem wyjechaliśmy z Częstochowy i szczęśliwie dotarliśmy do Parczewa około północy. Przejazd umilały nam wspólne śpiewy i modlitwa.

Każdy z nas z pewnością przeżył indywidualnie i osobiście tę pielgrzymkę. Dziękujemy Bogu za ten czas. Maturzystom zaś życzymy wielu łask Bożych w całym życiu i połamania długopisów na maturze.

ks. Henryk Góral

foto: Maciej Dzyr

Foto: galeria