Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Triduum Paschalne 2017 i Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego w naszej Parafii.

dodano: 14 4.2017

Porządek nabożeństw w trakcie triduum paschalnego oraz w niedzielę wielkanocną:

Wielki Czwartek

18:00 - Msza Św. Wieczerzy Pańskiej.
 
W czasie tej Mszy św. na "Chwała na wysokości Bogu" uderzają wszystkie dzwony, grają organy, a potem nastaje cisza na znak rozpoczętego wielkiego skupienia i przeżywania z wiaratajemnic Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Po Mszy św. przenosi się Najświętszy Sakrament do ołtarza wystwienia.
Adoracja do 22:00.
Po nabożeństwie katecheza do rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w Wielką Sobotę.

Wielki Piątek

18:00 Nabożeństwo Wielkiego Piątku.

Pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa.  Obowiązuje post i wstrzemięźliwość. Jemy raz do syta i pokarmy postne. Przyjdźmy licznie do świątyni na 18:00  na adorację Krzyża, aby wyrazić wdzięczność Panu Jezusowi za odkupienie przez mękę i śmierć na Krzyżu. Zyskujemy odpust zupełny za ucałowanie Krzyża.  Ofiary na tacę przeznaczone sa na Grób Pańskiw Jerozolimie. Adoracja do 23:00. Program adoracji na tablicy ogłoszeń.

Wielka Sobota

19:30 Wigilia Paschalna

Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważając mękę i smierć Chrystusa. Od godzin rannych trwa adoracja Najświętszego Sakramentu.

Poświęcenie Pokarmów
W Bazylice poświęcenie pokarmów od 8:00 do 16:00 co godzinę.
Do wiosek kapłani pojadą od godziny 9:00 następującymi trasami:
a) Jasinka I,II,III, Wierzbówka,
b) Kostry, Czeberaki, Zaniówka, Sowin,
c) Przewłoka, Chmielów, Marianówka, Korona, Wola Przewłocka
d) Siedliki, Michałówka, Stępków, Plebania Wola, Makoszka, Ochoża, Białka.

Prosimy o tradycyjną zbiórkę jajek dla Seminarium, dla potrzebujących rodzin chleb, ciasto, mięso, wędlinę, herbatę. W kościele prosimy o zbiórkę darów do 13:00 aby przygotować paczki do domów.

Wigilia Paschalna rozpocznie się poświęceniem ognia przed Kościołem o 19:30. Zapraszamy do licznego udziału. Za czynny udział w odnowie obietnic chrzcielnych, możemy zyskać odpust zupełny.  Przynieśmy świece, które zapalimy na odnowienie przyrzeczeń chcrzcielnych. W czasie wigili paschalnej chrzest dzieci.
Adoracja w Wielką Sobotę trwać będzie całą noc do Rezurekcji. Zapraszamy do adoracji jak w ubiegłych latach strażaków.

Spowiedź Święta w Wielki Czwartek i Wielką Sobotę przed Mszą Świętą.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
Rezurekcja rozpocznie się procesją o godznie 6:00. Prosimy o przygotowanie chorągwi, feretronów, sztandarów, niech wezmą udział w procesji dzieci, młodzież i starsi. Następna Msza św. po Rezurekcji o 9:00 i kolejne w porzdku niedzielnym.
W pierwszy Dzień Świąt odprawione będą Msze św. w kaplicach, w Białce o 9:00, Zaniówka 13:30, Czeberaki o 14:30, Plebania Wola o 13:30, Chmielów o 14:30, Przewłoka o 13:00. W drugi dzień Msza św. tylko w Białce.
W Święta moglimy się za DOBRODZIEJÓW KOŚCIOŁA.
Msza św. w intencji żyjących dobrodziejów parafii odprawiona będzie w pierwszy Dzień Świąt o godzinie 9:00, a w drugi dzień o 12:00 za zmarłych dobrodziejów.
W drugi Dzień Świąt ofiary na tacę przeznaczone są na KUL.