Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Rejonowy Dzień wspólnoty Ruchu Światło Życie

dodano: 18 4.2018

Dzień wspólnoty 2018 oaza

W niedzielę 15 kwietnia w Bazylice Parczewskiej członkowie i sympatycy ruchu światło-życie rejonu włodawskiego przeżywali swój rejonowy dzień wspólnoty. Bazylika była miejscem spotkania młodzieży i małżonków z Włodawy wraz z ojcem Janem Królem, małżonków z parafii Gęś z ks. kanonikiem Henrykiem Kalitką oraz kręgów z parafii Jana Chrzciciela w Parczewie z ks. Norbertem Taratyckim.

Wspólne świętowanie dnia wspólnoty rozpoczną przywitaniem wszystkich uczestników kustosz sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie ks. Robert Mączka. Następnie po  odmówieniu koronki do Miłosierdzia Bożego wysłuchaliśmy konferencji ojca Jana na temat życia we wspólnocie, odpowiedzialności za wspólnotę i służbie dla wspólnoty. Tematy te zostały rozwinięte podczas spotkań w grupach.

Kolejnym punktem dnia wspólnoty była Msza Święta w bazylice. W czasie Mszy Świętej małżeństwa kończące pilotaż uroczyście złożyły deklaracje wstąpienia do ruchu.

Na koniec dnia na sali konferencyjnej odbyła się agapa, podczas której można było podzielić się radością bycia wspólnotą.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w tym wspólnotowym świętowaniu.

Fotorelacja z dnia wspólnoty Galeria