Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin - dzień I

dodano: 4 5.2018

foto nowenna parczew

Już tylko dziewięć dni pozostał do wielkiego święta rodzin, jakim będzie  Diecezjalny Dzień Rodziny w Parczewie. Wierni z Parczewa rozpoczęli dziś wieczorem przygotowania duchowe do tego wydarzenia.
 

Po Mszy Świętej o godzinie 18:00 rozpoczęła się w bazylice parczewskiej  nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin przed Diecezjalnym Dniem Rodziny. Mszy Świętej przewodniczył kustosz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin ksiądz Robert Mączka.  W homilii podkreślił znaczenie modlitwy rodziców za dzieci. To dzięki niej dzieci powinne odnajdywać drogę do Boga i prawdziwych wartości. Postawa klęczących rodziców jest wzorem silnej wiary dla młodego pokolenia. Potrzeba modlitwy, aby przykłady wynikające z jedności małżeńskiej przekazywane dzieciom były trwałe i nie ulegały zatarciu przez pokusy takie jak alkohol, narkotyki czy mocno upowszechniana swoboda seksualna, które odciągają młodych od  Boga.
 

Po Eucharystii  wierni zgromadzeni na pierwszym dniu nowenny uczestniczyli w nabożeństwie majowym oraz  pierwszo piątkowym.
 

Następnie procesyjnie uczestnicy modlitw udali się  na Kalwarię, gdzie przeszli Drogę Krzyżową w intencjach wynagradzających, przebłagalnych za grzechy nasze, grzechy naszych rodzin, rodzin naszej diecezji.
 

Serdecznie zapraszamy na kolejne dni nowenny. Modlitwę rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 18:00. Wyjątek będzie stanowiła niedziela 6 maja, kiedy to po Mszy św. o godz. 12:00  nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa nowenny i procesja Eucharystyczna. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem zapraszamy całe rodziny na pielgrzymi szlak do Przewłoki (ok. 7 km). Jest to zarazem 100-dniówka grupy nr "16" ( 100 dni przed pieszą pielgrzymką na Jasną Górę). Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zasmakować trudu pielgrzymowania, ale również  po chrześcijańsku przeżyć czas niedzieli: z Panem Bogiem, z rodziną, w rodzinie i dla rodziny.

Fotorelacja z pierwszego dnia nowenny.