Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin - dzień IV

dodano: 8 5.2018

 


Czwarty dzień nowenny przed Diecezjalnym  Dniem Rodziny

W poniedziałek, 7 maja, w Sanktuarium Królowej Rodzin w Parczewie przeżywaliśmy czwarty dzień nowenny przed Diecezjalnym Dniem Rodziny. Tematem była modlitwa za wszystkich chorych i cierpiących oraz za tych, którzy otaczają ich swoją opieką. Msza Święta pod przewodnictwem kapelana szpitala ks. Norberta Taratyckiego zgromadziła bardzo wielu wiernych w naszym Sanktuarium, co świadczy o tym, iż dużo osób w swoim życiu doświadcza chorób i cierpień, a niejednokrotnie brakuje sił, by po raz kolejny podnieść się ze swojej słabości.

W homilii ks. Marcina Prudaczuka poruszony został temat odrzucenia drugiego, ze względu na jego ograniczenia. Za przykład posłużyła postać Bartymeusza, którego poznajemy na kartach Ewangelii. To do niego podszedł Jezus i zadał pytanie: „Czy wierzysz?”, a to właśnie ta wiara go uzdrowiła. Trzeba pamiętać o tym, że Kościół założony przez Jezusa nigdy nie odrzuca ludzi cierpiących nawet, jeśli tego wsparcia nie doświadczają od swoich najbliższych, to wspólnota dodaje sił i pochyla się nad każdym wierzącym. W homilii poruszono także aspekt tego, że tak naprawdę wszystkich nas dotyka w życiu jakiś stopień czy odmiana duchowej ślepoty, paraliżu, trądu i głuchoty. Z czasem odkrywamy i to, że nasze ułomności mają swoje źródło w grzechu.

 

Po wygłoszonym słowie został udzielony sakrament namaszczenia chorych, który jest sakramentem uzdrowienia. Kiedy zakończyła się liturgia, zebrani mogli wsłuchać się w świadectwo Michała, który od urodzenia porusza się na wózku inwalidzkim. Mówił on o tym, jak ważne jest to, że Kościół jest miejscem dla wszystkich. Wspominał także jak wielkie wsparcie na co dzień otrzymuje od kapłanów i ludzi świeckich. Świadectwo było bardzo poruszające i dotykające nawet najtwardsze serca. Bardzo dziękujemy, że mogliśmy poznać Michała i jego historię. Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu modliliśmy się za rodziny w modlitwie nowennowej, o potrzebne łaski i dary oraz za cierpiących i za tych, którzy próbują to cierpienie uśmierzać.  Na zakończenie adoracji zgromadzeni otrzymali indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.


Zapraszamy na jutrzejszą nowennę, w której modlitwą otoczymy małżonków starających się o potomstwo oraz tych, którzy spotykają przeszkody w poczęciu dziecka.

ks. Marcin Prudaczuk


Fotorelacja z czwartego dnia nowenny.