Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Parczew dla Jezusa 2018

dodano: 3 6.2018 

W czwartek 31 maja o godz. 19.30 na schodach parczewskiej bazyliki rozpoczął się koncert uwielbienia Boga pod hasłem: "Parczew dla Jezusa 2018". Uwielbienie poprowadził zespół Porozumienie oraz „Chór dla Jezusa“ specjalnie stworzony na tę okazję W trakcie koncertu otwieraliśmy Słowo Boże prosząc Ducha Świętego o moc, by zrozumieć i pokochać przesłanie Ewangelii. Wysłuchaliśmy świadectwa nawrócenia Beaty i Tomasza, małżeństwa z Białej Podlaskiej, dziś formujących się we wspólnocie Domowego Kościoła. Został wprowadzony Najświętszy Sakrament. Mogliśmy wspólnie uwielbiać Pana Boga i dziękować mu za otrzymane łaski, a także prosić o pomoc, odkrywając prawdę, że tylko ten kto jest zanurzony w Chrystusie może pokochać Jego Oblubienicę, jaką jest Kościół. Prosiliśmy Boga o dar żywej, osobistej więzi z Jezusem przyjmując dar błogosławieństwa indywidualnego Najświętszym Sakramentem. Koncert zakończył się o godzinie 22.00.

Organizatorem spotkanie była parafia św. Jana Chrzciciela w Parczewie. W skład chóru weszli: zespół Porozumienie, Inicjatywa Uwielbieniowa, schola parafialna oraz mieszkańcy Parczewa.

Serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Pawłowi Kędrackiemu za patronat nad wydarzeniem oraz Domowi Kultury za udostępnienie i obsługę oświetlenia.

Dziękujemy wszystkim którzy przybyli by wspólnie uwielbiać Jezusa.

Fotorelacja z wydarzenia.