Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Zakończenie roku formacyjnego Domowego Kościoła i wieczorów małżeńskich.

dodano: 5 7.2018


Dnia 29 czerwca na Mszy Świętej o godzinie 18:00 zgromadzili się małżonkowie z wspólnoty Domowego Kościoła z Parczewa i Włodawy oraz małżonkowie uczestniczący w wieczorach małżeńskich organizowanych w naszej parafii na zakończeniu pracy w kolejnym roku formacyjnym. Mszę Świętą celebrowali ks. Norbert. Homilię wygłosił natomiast ks. Łukasz, który podkreślił, że jesteśmy powołani do świętości. Św. Piotr i Św. Paweł upadali, a jednak na takich filarach Bóg zbudował Kościół. Tak więc każdy powinien starać się zostać świętym. To nie jest przywilej tylko dla nieskazitelnych. Dużą otuchę dały słowa z homilii dotyczące problemów. W życiu doświadczamy wielu trudności. Najważniejsze jest jednak aby wierzyć. Pan Bóg nie jest po to, aby odpędzać od nas wszelkie trudne sytuacje, problemy. Bóg chce abyśmy w tych trudnościach oddali mu swój lęk. Nie lękajcie się a wierzcie - to klucz do wielu problemów w naszym życiu.  Jeżeli wierzysz, to Bóg wyprowadzi Cię z wszystkiego, co Cię przytłacza.

Po Eucharystii małżonkowie wraz z dziećmi spotkali się przy ognisku. To był idealny czas do rozmów, wymiany doświadczeń, ale przede wszystkim do bycia razem. Największą atrakcją dla dzieci były zawody sportowe m.in. wyścigi w workach oraz mecz piłki nożnej (ks. Marcin, ks. Norbert oraz dzieci kontra ojcowie). Mecz zakończył się wynikiem 7:5, wygrała drużyna dzieci i księży. 
Wiele rozmów i zabaw zakończyliśmy modlitwą po godzinie 22:00.

Składamy serdeczne podziękowania za ten rok pracy księżom pracującym w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie. Za czas i zatroskanie o sprawy rodzin i małżeństw. Szczególnie księdzu Norbertowi Taratyckiemu za opiekę nad wspólnotą Domowego Kościoła i ks. Łukaszowi Kałasce za prowadzenie wieczorów małżeńskich, ks. proboszczowi Robertowi Mączce za otwartość na wszelkie inicjatywy mające na celu wzmocnienie i rozwój rodzin oraz ks. Marcinowi Prudaczukowi  za nieustanne i radosne towarzyszenie nam w rodzinnym życiu naszej parafii. Rodzina drogą Kościoła, rodzina to podstawa wszystkiego, dlatego też trzeba dokładać wszelkich starań, aby stwarzać możliwości rozwoju, pracy i celebrowania małżeństwa oraz rodziny. Rodzina to skarb, który nieustannie zawierzamy orędowniczej opiece Matce Bożej Parczewskiej Królowej Rodzin.
                                    Rodziny DK