Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Komunikat Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY

dodano: 6 12.2018


Komunikat Biskupa Siedleckiego

KAZIMIERZA GURDY
w związku z zakończeniem Jubileuszu

200. lecia istnienia Diecezji


                       

Czcigodni Księża, Osoby Życia Konsekrowanego,

Drodzy Siostry i Bracia!

 

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, 8 grudnia 2018 r., zakończymy świętowanie Jubileuszu 200. lecia istnienia naszej Diecezji. Tego dnia w Katedrze Siedleckiej o godzinie 12.00 odprawię Mszę św. dziękczynną za ten święty czas i jego błogosławione owoce. Zapraszam wszystkich do udziału w tej Eucharystii. Penitencjaria Apostolska na mocy specjalnych uprawnień udzielonych jej przez Ojca Świętego Papieża Franciszka zezwoliła mi, aby 8 grudnia 2018 r., po zakończeniu Najświętszej Ofiary wszystkim obecnym wiernym oraz łączącym się z nimi z pobożną intencją za pośrednictwem radia, udzielić łaski odpust zupełnego zgodnie z przepisami prawa. W czasie tej uroczystości delegatom wszystkich parafii  z naszej Diecezji zostaną wręczone Statuty II Synodu Diecezji Siedleckiej, które wraz z załączonymi do nich Aneksami od dnia 1 stycznia 2019 r. staną się obowiązującym prawem partykularnym Kościoła Siedleckiego.

Proszę, by następnego dnia, w niedzielę 9 grudnia, w każdej parafii podziękować Bogu za nasz Kościół siedlecki i czas Jubileuszu śpiewając uroczyste Te Deum, zaś podczas głównej Eucharystii, niech delegaci parafii przekażą wyżej wspomniane dokumenty na ręce proboszcza całej wspólnocie. 

Niech Maryja, Królowa Podlasia, Święci Patronowie Szymon i Juda Tadeusz oraz Błogosławieni Męczennicy z Pratulina wspierają u Boga nasz Kościół.

Z pasterskim błogosławieństwem                                                                           

                                                                                               + Kazimierz Gurda

 

BISKUP SIEDLECKI

L.dz. 1241/2018

Siedlce, 23 listopada 2018 r.