Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Zakończenie rekolekcji adwentowych i imieniny ks. Dariusza

dodano: 19 12.2018

19 grudnia zakończyliśmy nasze parafialne rekolekcje adwentowe, które prowadził Ks. Kanonik Krzysztof Skwierczyński, Dyrektor Diecezjalnego Centrum Formacji Kapłańskiej naszej diecezji oraz Ojciec Duchowny WSD Siedlce. Nie da się w kilku zdaniach streścić tego wszystkiego, co rekolekcjonista przekazał nam podczas tego duchowego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia. W niezwykły sposób poruszał serca, zmuszał do refleksji i wywoływał uśmiech na naszych twarzach opisując różnice między istotą bycia kobietą i mężczyzną. Podczas tych czterech dni usłyszeliśmy wiele wskazówek i porad do zastosowania w codziennym życiu. Dotyczyły one m.in. wartości jakie powinny być ważne, pielęgnowania relacji małżeńskiej oraz posługiwania się językiem miłości swojego współmałżonka.

Dziękując Ks. Kan. Krzysztofowi za ten czas polecajmy jego osobę w naszych modlitwach.
Dziękujemy wszystkim kapłanom posługującym podczas tych rekolekcji w konfesjonałach, osobom zaangażowanym w obsługę liturgiczną, panu organiście, panu kościelnemu oraz wszystkim uczestniczącym w tych rekolekcjach za wspólne wzrastanie i otwieranie się na Bożą miłość.

W dniu zakończenia rekolekcji adwentowych swoje imieniny świętował ks. Dariusz Żmuda. Życzenia i symboliczne kwiaty na ręce solenizanta złożyli przedstawiciele wspólnot i mieszkańców parafii oraz ksiądz proboszcz Robert Mączka. Niech Pan Bóg błogosławi ks. Dariuszowi w jego posłudze kapłańskiej, a Matka Boża Parczewska wyprasza łaski i otoczy opieką na dalszą pracę.
Fotorelacja z tych wydarzeń