Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Remanent małżeński - dzień trzeci.

dodano: 18 2.2019


Ks. Jan Twardowski napisał "Kochać drugiego człowieka oznacza wielką pracę nad sobą". Z pewnością pod tymi słowami mogliby się podpisać uczestnicy rekolekcji "Remanent małżeński", które dane było przeżyć małżonkom w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie.

Za nami trzeci i ostatni dzień tych wyjątkowych rekoLEKCJI. Prowadzący Monika i Daniel Leszczyńscy na sam koniec zostawili do rozważań bardzo istotną sferę relacji małżeńskiej, a mianowicie "Czystość małżeńska a SEKS". W dzisiejszym świecie często w miejsce Bożej koncepcji na bliskość dwojga osób proponuje się coś zupełnie przeciwnego, czyli antykoncepcję, stosowanie której może prowadzić do załamania więzi między małżonkami. Ks. Łukasz Kałaska w swojej konferencji przybliżył na czym polega SAKRAMENT i "Czy możemy liczyć na Bożą pomoc w naszej sprawie?".

Bardzo budująca była "Godzina świadectw", podczas której uczestnicy mogli się podzielić tym, w jaki sposób doświadczyli Bożego działania w ich małżeństwie w trakcie tych rekolekcji.

Dopełnieniem wszystkiego była Eucharystia przeżyta ze wspólnotą parafialną, po której jedno z małżeństw podzieliło się świadectwem swojego życia i doświadczania Bożego prowadzenia we wspólnocie Domowego Kościoła. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin ks. proboszcz Robert Mączka wręczył specjalne pamiątki oraz podziękował prowadzącym i uczestnikom za podjęty trud pracy przede wszystkim nad sobą, co będzie przekładało się na jakość życia w małżeństwie.
Zobowiązał też do apostolstwa i zachęcił do udziału w Diecezjalnym Dniu Rodziny w Parczewie, który odbędzie się 12 maja.

Na zakończenie wszyscy zebrali się przy wspólnym stole, by podczas Agapy cieszyć się swoją obecnością.

Bogu niech będą dzięki za ten czas. Za możliwość zawierzenia wstawienniczej opiece Maryi małżonków, którzy chcą na co dzień żyć Ewangelią i posiadać siebie w dawaniu siebie innym.
Dziękujemy prowadzącym Monice i Danielowi oraz ks. Łukaszowi, ks. Norbertowi za cichą posługę w konfesjonale, wszystkim uczestnikom oraz małżonkom z Domowego Kościoła w Parczewie.
To wydarzenie nie mogłoby mieć miejsca gdyby nie otwartość ks. proboszcza Roberta Mączki, który po ojcowsku przyjął i stworzył warunki do pogłębiania więzi z Bogiem i współmałżonkiem dla niemalże 80 osób.

Rodzina to podstawa wszystkiego i należy nieustannie zabiegać o to, aby nasze rodziny były Bogiem silne.

Fotorelacja z dnia trzeciego.