Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Bierzmowanie

dodano: 28 6.2019

Bierzmowanie 2019

25 czerwca nasza parafia przeżywała ważne wydarzenie, jakim było udzielenie sakramentu bierzmowania. Na początku ceremonii ks. Bp. Piotr Sawczuk, który przewodniczył liturgii, został przywitany przez przedstawicieli rodziców i poproszony o modlitwę oraz pasterskie słowo, które pomoże właściwie wejść w przeżywanie tej tajemnicy wiary.
Po odczytaniu ewangelii odbył się dialog Jego Ekscelencji z proboszczem miejsca. Miał on na celu zapewnienie Księdza Biskupa, że zgromadzona młodzież rzetelnie przygotowywała się do tego dnia. Następnie Ksiądz Biskup wygłosił homilię, w której zachęcił do „nie przyjmowania darów bożych na darmo”, bowiem sakrament ten jest umocnieniem do mężnego wyznawania wiary. Papież Franciszek napomina, że wiarę głosi się najpierw postawą, a gdy brakuje takiej możliwości, także słowem.
W trakcie Eucharystii sakrament przyjęło 101 dziewcząt i 79 chłopów. Kończąc celebrację młodzież podziękowała ks. Biskupowi, osobom zaangażowanym w przygotowanie ich do tego dnia oraz parafii, która przez 9 dni nowenny powierzała kandydatów Panu Bogu.

Fotorelacja