Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Diecezjalny Dzień Rodziny - MAŁŻEŃSTWO BEZ LĘKU

dodano: 17 4.2019

Zapraszamy na Diecejzlny Dzień Rodziny do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie, 12 Maja 2019.
Nowenna do Matki Bożej Królowej Rodzin przed Diecezjalnym Dniem Rodziny.

I DZIEŃ NOWENNY – 03. 05. 2019 r.

  Mszą św. o godz. 18:00  w intencji  świętości życia rodzin parafii. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu przy relikwiach krzyża św. i nabożeństwo majowe i akt wynagrodzenia racji I piątku . Po błogosławieństwie Najśw. Sakramentem rozpoczniemy Drogę Krzyżową na Kalwarii przy Bazylice w intencjach wynagradzających, przebłagalnych za grzechy przeciw życiu. Następnie czas na osobistą modlitwę w sanktuarium. O godz. 20:20 modlitwy indywidualne i modlitwa nowenny, 20:30 różaniec prowadzony parafię Dębowa Kłoda , Apel Jasnogórski, katecheza,  zasłonięcie obrazu MB Królowej Rodzin . Ucałowanie relikwii.


II DZIEŃ NOWENNY – 04. 05. 2019 r.

W sobotę  modlimy się o dary Ducha św. dla  młodzieży. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo majowe,  wieczór uwielbienia przy relikwiach św. Stanisława Kostki. Półmrok bazyliki , zapalone lampiony, rozważania , modlitwy, nastrojowe pieśni w wykonaniu Parczewskiej Inicjatywy Uwielbieniowej skłaniające do refleksji nad swoim życiem.   Zapraszamy całe rodziny a szczególnie młodzież , kandydatów do bierzmowania, ich rodziców, by wspólnie przeżyć ten szczególny czas wewnętrznego wyciszenia,   uwielbienia Pana Boga i Maryi Matki Jezusa Syna Bożego, Królowej Rodzin. O godz. 20:20 modlitwa nowenny, 20:30 różaniec prowadzony parafię Kodeniec , błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, Apel Jasnogórski, katecheza, zasłonięcie obrazu MB Królowej Rodzin. Ucałowanie relikwii.


III DZIEŃ NOWENNY – 05. 05. 2019 r.

W niedzielę modlimy  za maturzystów. Patronem dnia jest św. Franciszek.
Po Mszy św. o godz. 12:00  wystawienie Najśw. Sakramentu,  procesja Eucharystyczna. Po błogosławieństwie Najśw. Sakramentem zapraszamy całe rodziny na pielgrzymi szlak do Przewłoki (ok. 7 km) . Chrześcijanin to człowiek w drodze, który kroczy przez życie na spotkanie z Panem.…Ofiarując Bogu trud pielgrzymowania , będziemy modlić się za rodziny,   za maturzystów, także w osobistych intencjach . Jest to okazja do refleksji nad swoim życiem : ku czemu kroczę, do czego zdążam, czy moje życie ma wartość w oczach Pana Boga. Będziemy  wielbić Boga i Maryję modlitwą i śpiewem pieśni pielgrzymkowych  .
Jest to zarazem 100-dniówka grupy nr "16" ( 100 dni przed pieszą pielgrzymką na Jasną Górę). Zapraszamy pątników.  Maturzystów prosimy o rozpoczęcie pielgrzymki polonezem przed Bazyliką. Nasze wspólne modlitewne wędrowanie zakończymy spotkaniem przy ognisku . Serdecznie zapraszamy wszystkich którzy chcieliby zasmakować trudu pielgrzymowania ale również  po chrześcijańsku przeżyć czas niedzieli : z Panem Bogiem , z rodziną , w rodzinie i dla rodziny. Wieczorem zaś w sanktuarium o godz. 20:20 modlitwa nowenny, 20:30 różaniec prowadzony parafię Kolano , błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, Apel Jasnogórski, katecheza, zasłonięcie obrazu MB Królowej Rodzin. Ucałowanie relikwii.
IV DZIEŃ NOWENNY – 06. 05. 2019 r.
 
W poniedziałek modlimy się w intencji chorych i cierpiących, niepełnosprawnych i ducha miłości samarytańskiej dla ich rodzin. Patronem tego dnia będzie św. Leonard.   Msza św. o 19:00  , udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Po Mszy św.  wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo majowe,  modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała, w intencji chorych i cierpiących, , czas na osobista modlitwę.  O godz. 20:20 modlitwa nowenny, 20:30 różaniec prowadzony parafię  Milanów, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, Apel Jasnogórski, zasłonięcie obrazu MB Królowej Rodzin. Ucałowanie relikwii.
 
 
V DZIEŃ NOWENNY – 07. 05. 2019 r.
 

We wtorek modlimy się w intencji małżonków starających się o potomstwo.  Patronem dnia jest św. Antoni.  Msza św.  o godz. 19:00 ,  wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo majowe, modlitwy o dar nowego życia , łaskę macierzyństwa i ojcostwa dla małżonków, czas na osobistą modlitwę .
O godz. 20:20 modlitwa nowenny, 20:30 różaniec prowadzony parafię Ostrów Lubelski , błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, Apel Jasnogórski,   zasłonięcie obrazu MB Królowej Rodzin. Ucałowanie relikwii.

 
VI DZIEŃ NOWENNY – 08. 05. 2019 r.
 
W  środę modlimy się za małżeństwa przeżywające kryzys. Patronami będą Bł. Męczennicy Podlascy.  Msza św. o godz. 19:00 .   Modlitwa o pokój serca, otwarcie się na Boże natchnienia, zawierzenie swego życia Bogu,  a także czas na osobistą modlitwę,.  O godz. 20:20 modlitwa nowenny, 20:30 różaniec prowadzony parafię Opaczności Bożej w Parczewie, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, Apel Jasnogórski,  zasłonięcie obrazu MB Królowej Rodzin. Ucałowanie relikwii.
 

 
 
VII DZIEŃ NOWENNY – 09. 05. 2019 r.
 
We czwartek modlimy się za rodziny dotknięte uzależnieniem bliskich. Patronem dnia będzie św. Brat Albert . Msza św. o godz. 19:00  .  Następnie wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo majowe,  czas na osobistą modlitwę. O godz. 20:20 modlitwa nowenny, 20:30 różaniec prowadzony parafię Uścimów, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, Apel Jasnogórski,  zasłonięcie obrazu MB Królowej Rodzin. Ucałowanie relikwii.

 
 
VIII DZIEŃ NOWENNY – 10. 05. 2019 r.
 
W piątek modlimy się w intencji rodziców którzy utracili dzieci. Patronem dnia będzie Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko. Msza św. o godz. 19:00 , wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo majowe, modlitwa nowenny i specjalne modlitwy za dzieci utracone a także o pokój serca i ufność w Bogu po utracie dziecka dla rodziców, czas na osobistą modlitwę.  O godz. 20:20 modlitwa nowenny, 20:30 różaniec prowadzony parafię Sosnowica, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, Apel Jasnogórski,   zasłonięcie obrazu MB Królowej Rodzin. Ucałowanie relikwii.
   
IX DZIEŃ NOWENNY – 11. 05. 2019 r.
 
 W sobotę modlimy się w intencji narzeczonych o dobre przygotowanie do sakramentalnego małżeństwa i życie w prawdzie . Patronem dnia będzie św. Jan Paweł II . Msza św. o godz. 19:00 .  Udamy się na majówkę razem z Maryją w jej wizerunku Matki Bożej Królowej Rodzin,  ulicami Parczewa,  wielbiąc Ją śpiewem Litanii Loretańskiej a także pieśniami ku jej czci. Wyruszymy z Bazyliki – Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin na ulice Parczewa, które codziennie przemierzamy zatroskani o sprawy doczesne, by je uświęcić nasza modlitwą  i znów powrócić przed parczewski wizerunek Maryi Królowej Rodzin Pani Parczewskiej i odmówić modlitwę kolejnego dnia nowenny  O godz. 20:20 modlitwa nowenny, 20:30 różaniec prowadzony nasza parafię  , błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, Apel Jasnogórski,  zasłonięcie obrazu MB Królowej Rodzin. Ucałowanie relikwii.
 
Przyjmijmy kolejny raz słowa Maryi jako motto naszego chrześcijańskiego życia :  Czyńcie wszystko cokolwiek powie wam mój Syn i żyjmy według nich, Niech nasze życie i życie naszych rodzin będzie święte .
 
 
 
DIECEZJALNY DZIEŃ RODZINY – 12 MAJA 2019 R.
Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie

 
10:30  Powitanie  – Ks. Dr Jacek Sereda Diecezjalny Duszpasterz Rodzin
10:40  „Małżeństwo bez lęku” Agnieszka i Maciej Kołodziej, psychoterapeuci
11:45  Koncert zespołu „Alegoria”
12:30  Msza św. w intencji rodzin pod przewodnictwem Ks. Bpa Kazimierza Gurdy z odnowieniem przysięgi małżeńskiej
Po Mszy św. agapa i wiele atrakcji dla dzieci.
ZAPRASZAMY  !!!

Do zobaczenia w Parczewskiej Bazylice –  Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin.  Sam musisz  doświadczyć radości wspólnoty !