Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Aktualnie trwające cykle katechez przy Bazylice Parczewskiej

dodano: 7 11.2014


  • Katechezy chrzcielne – adresowane dla rodziców dzieci, które mają być w najbliższym czasie ochrzczone oraz dla rodziców chrzestnych. Cykl tych katechez obejmuje cztery katechezy głoszone co tydzień w niedzielę, po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 19:00 w salce na plebani. Jest on systematycznie wznawiany. Katechezy prowadzi ks. Norbert Taratycki. Nowy cykl rozpocznie się w pierwszą niedzielę sierpnia.
  • Katechezy dla narzeczonych – adresowane do narzeczonych, którzy mają zamiar przyjąć sakrament małżeństwa w najbliższym półroczu. Cykl tych katechez obejmuje osiem katechez głoszonych co tydzień w niedzielę, po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 19:00 w salce na plebani. Nowy cykl katechez dla narzeczonych rozpocznie się 11.10.2015r. po Mszy Świętej wieczornej. Katechezy prowadzi ks. Marcin Prudaczuk.
  • Katechezy przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży – rozpoczęły się we wrześniu 2014 roku i będą trwać do roku 2016, czyli do Światowych Dni Młodzież (ŚDM) w Polsce. Mają formułę otwartą – każdy, kto pragnie pogłębić swoją wiarę i włączyć się w to dzieło, jest na nie zaproszony: i młodsi i starsi. Spotkania odbywają się zasadniczo w każdy IV piątek miesiąca. Rozpoczynają się Mszą Św. lub nabożeństwem w Parczewskiej Bazylice o godz. 17:00 w okresie zimowym (a o godz. 18:00 w okresie letnim); potem jest katecheza w sali na plebani. Stały zespół ludzi formujących się przed ŚDM składa się z trzech liderów wybranych z każdej parafii dekanatu parczewskiego oraz młodzieży z KSM. Katechezy prowadzi ks. Arkadiusz Markowski. Zapraszamy na te spotkania – dołączyć można w każdym momencie!
  • Katechezy synodalne – w naszej diecezji obraduje II Synod Diecezji Siedleckiej. W skład stałych komisji synodalnych wchodzi ks. prałat Tadeusz Lewczuk-  członek Podkomisji ds. Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin, oraz dwa małżeństwa: Państwo Elżbieta i Andrzej Kośmider oraz Agnieszka i Andrzej Sokół. Pani Maria Suchorab – nasza katechetka, jest członkinią Podkomisji ds. Katechezy i Szkół Katolickich. W prace synodalne oraz głoszenie katechez synodalnych w naszej parafii są zaangażowani wszyscy kapłani. Ks. Prałat, ks. Stanisław, ks. Norbert oraz ks. Henryk kierują także parafialnymi zespołami synodalnymi.