Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

PARCZEWSCY MATURZYŚCI Z LICEUM U JASNOGÓRSKIEJ PANI

dodano: 26 10.2014

W piątek 24 października 2014 r. maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Parczewie udali się na modlitewne czuwanie do Częstochowy.
Maturzyści wraz ze swoimi katechetami: ks. Norbertem Taratyckim i ks. Arkadiuszem Markowskim oraz z poszczególnymi wychowawcami klas modlili się w intencji zdania egzaminu maturalnego, rozeznanie swojego powołania oraz o potrzebne łaski dla siebie i swoich najbliższych.
Czas modlitewnego czuwania rozpoczęliśmy od Drogi Krzyżowej, która miała miejsce na Wałach Jasnogórskich. O godz. 14.30 odbyła się Msza Święta, którą transmitowało Radio Jasna Góra. Mszy przewodniczył ks. Norbert Taratycki, natomiast homilię do Maturzystów wygłosił ks. Arkadiusz Markowski.
Po Mszy Św. młodzież miała czas na gorący posiłek. O godz. 17.00 spotkaliśmy się w Kaplicy Różańcowej aby tam rozpocząć modlitwę. Ostatnim punktem była Sala Rycerska. Młodzież między innymi mogła zobaczyć przepiękną nietypową Drogę Krzyżową Dudy Gracza, która zrobiła na nich ogromne wrażenie.
Około godz. 19.00 napełnieni wewnętrzną radością i umocnieni modlitwą udaliśmy się w powrotną drogę do Parczewa.

 
Ks. Arkadiusz.
Zdjęcia z pielgrzymki maturzystów.