Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

NABOŻEŃSTWO POKUTNE

dodano: 26 2.2017

"A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko; wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję i ucałował go". Łk 15, 20

Chcąc stanąć w prawdzie przed kochającym Bogiem i samym sobą na początku wielkiego postu i dobrze go przeżyć zapraszamy na nabrzeństwo pokutne do naszej bazyliki.
 W najbliższą sobotę 4 marca odbędzie się nabożeństwwo pokutne, podczas którego będziemy chcieli zgłębiać i odkrywać w sercach łaskę sakramentu pokuty i pojednania oraz rachunku sumienia.
Podczas nabożeństwa które rozpocznie się o godzinie 16:00 będą rozważania pokutne, czytanie z Pisma Świętego i możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.
Zakończymy o 17:00 uczestnicząc we Mszy Świętej.

„Niechaj bezbożny porzuci swą drogę i człowiek nieprawy swoje knowania. Niech się nawróci do Pana, a Ten się nad nim zmiłuje, i do Boga naszego, gdyż hojny jest w przebaczaniu. Bo myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami – wyrocznia Pana. Bo jak niebiosa górują nad ziemią, tak drogi moje – nad waszymi drogami i myśli moje – nad myślami waszymi.” (Iz 55,7-9)