Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

NOWENNA do Matki Bożej Królowej Rodzin, Pani Parczewskiej

dodano: 27 4.2020

W piątek 01.05.2020 r. Mszą św. wynagradzającą o godz. 18:00 rozpoczniemy Nowennę do Matki Bożej Królowej Rodzin. Zachęcamy do zabrania z bazyliki kartek i wpisania osobistych intencji na Nowennę do Matki Bożej  Królowej Rodzin. Można tez wpisać intencje przez formularz kontaktowy na stronie naszej parafii, bazylikaparczew.pl . Nasze intencje będą odczytane przed różańcem. Złożymy je przy Matczynym sercu najwspanialszej z Matek – Maryi, Matki Syna Bożego. Jeśli Ona za nami będzie orędować, ufamy że nasze modlitwy dziękczynne, błagalne, prośby, będą przez Pana Boga przyjęte i wysłuchane, jeśli zgodne są z Jego wolą. 

Różaniec poprowadzą  poszczególne parafie z  Dekanatu Parczewskiego, które kolejny raz włączą się bezpośrednio w duchowe przygotowanie do Diecezjalnego Dnia Rodziny. 

Z racji ograniczonej liczby wiernych na nabożeństwach (w bazylice 93 osoby, nie licząc posługujących ), ci, którzy pozostaną w domach będą mogli codziennie od godz. 18:00 łączyć się duchowo w modlitwie nowenny przez kanał internetowy youtube naszej parafii . Każdego dnia nowenny różaniec o godz. 20:30 będzie  transmitowało też  Katolickie Radio Podlasie .

Mimo ograniczeń z racji epidemii, stwórzmy duchową wspólnotę osób wierzących, które modlą  się o potrzebne łaski dla Kościoła, naszej Ojczyzny, diecezji, parafii i dla nas osobiście.  Wspierajmy się nawzajem modlitwą na drodze naszej wiary,  krocząc ku świętości i zbawieniu.
 
I DZIEŃ NOWENNY – 01. 05. 2020 r.
 
  W piątek dzień wynagrodzenia za grzechy nasze i innych ludzi, szczególnie przeciw życiu. O godz. 18:00 Msza sw. z homilią. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu , modlitwy z racji I piątku miesiąca przy relikwiach Krzyża św..  Po błogosławieństwie Najśw. Sakramentem rozpoczniemy Drogę Krzyżową  w intencjach wynagradzających. Ok godz. 20:15 odmówimy modlitwę nowenny i przeczytamy zapisane na kartkach intencje. O godz. 20:30 rozpoczniemy różaniec i zakończymy Apelem Jasnogórskim. Różaniec poprowadzi Parafia Opatrzności Bożej w Parczewie.
 
II DZIEŃ NOWENNY – 02. 05. 2020r.
 
Będziemy modlić się o dary Ducha św. i dojrzałość w wierze dla młodzieży, maturzystów, narzeczonych. O godz. 18:00 Msza św. z homilią.  Po Mszy św.   wystawienie Najświętszego. Sakramentu, nabożeństwo majowe i wieczór uwielbienia przy relikwiach św. Stanisława Kostki. Niech będzie to czas wyciszenia, refleksji uwielbienia Pana Boga i Maryi. Zakończymy go modlitwą nowenny ok. godz. 20:15, różańcem , Apelem Jasnogórskim i zasłonięciem obrazu MB Królowej Rodzin.  Różaniec poprowadzi Parafia Uścimów.
 
III DZIEŃ NOWENNY – 03. 05. 2020 r.
 
W niedzielę będziemy modlić się o jedność i świętość rodzin, dziękując Bogu za łaskę wiary i prosząc o odnalezienie drogi do Boga dla osób zagubionych w życiu wiary, szczególnie osób nam bliskich. O godz. 18:00 Msza św. z homilią . Po Mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najśw. Sakramentu przy relikwiach św. Jana Pawła II i modlitwy o potrzebne łaski dla naszych rodzin. Po błogosławieństwie Najśw. Sakramentem okazja do adoracji Jezusa w Eucharystii i osobistej modlitwy, uwielbienia Boga, refleksji nad swoim życiem . Modlitwa nowenny ok. godz. 20:15, przeczytamy intencje, o 20:30 różaniec poprowadzi Parafia Ostrów Lubelski, Apel Jasnogórski  i zasłonięcie obrazu MB Królowej Rodzin.
 
IV DZIEŃ NOWENNY – 04. 05. 2020 r.
 
W poniedziałek modlimy się w intencji chorych i cierpiących, niepełnosprawnych i ducha miłości samarytańskiej dla ich rodzin. Patronem tego dnia będzie św. Leonard.   Po Mszy św. o godz. 18:00  świadectwo życia osoby chorej. Następnie wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo majowe,  modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała, w intencji chorych i cierpiących, czas na osobista modlitwę . Ok. godz. 20:15 modlitwa nowenny, o 20:30 różaniec prowadzony przez Parafię Milanów , błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, Apel Jasnogórski, zasłonięcie obrazu MB Królowej Rodzin.   
 
V DZIEŃ NOWENNY – 05. 05. 2020 r.
 
We wtorek modlimy się w intencji małżonków starających się o potomstwo.  Patronem dnia będzie św. Antoni.  O godz. 18:00 Msza św. z homilią , świadectwo , wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo majowe, modlitwy o dar nowego życia , łaskę macierzyństwa i ojcostwa dla małżonków, czas na osobistą modlitwę .
Ok. godz. 20:15 modlitwa nowenny, przeczytamy intencje, o. 20:30 różaniec prowadzony przez Parafię Kodeniec, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, Apel Jasnogórski,  zasłonięcie obrazu MB Królowej Rodzin.   
 
VI DZIEŃ NOWENNY – 06. 05. 2020 r.
 
W  środę modlimy się za rodziny dotknięte uzależnieniem bliskich. Patronem dnia będzie św. Brat Albert . O godz. 18:00 Msza św. z homilią , świadectwo. Następnie wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo majowe,  czas na osobistą modlitwę.  Ok. godz. 20:15 modlitwa nowenny, przeczytamy intencje,  o 20:30 różaniec prowadzony przez Parafię Sosnowica, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, Apel Jasnogórski,   zasłonięcie obrazu MB Królowej Rodzin.
 
VII DZIEŃ NOWENNY – 07. 05. 2020 r.
 
We czwartek  dzień wdzięczności za sakrament kapłaństwa i małżeństwa oraz dar wspólnot religijnych.  Modlitwa o nowe powołania.  Patronem dnia będzie Św. Franciszek. O godz. 18:00 Msza św. z homilią , świadectwo , wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo majowe, czas na osobistą modlitwę.  Ok. godz. 20:15 modlitwa nowenny, o 20:30 różaniec prowadzony przez Parafię Dębowa Kłoda, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, Apel Jasnogórski, zasłonięcie obrazu MB Królowej Rodzin.   
 
 
VIII DZIEŃ NOWENNY – 08. 05. 2020 r.
 
W piątek modlimy się w intencji rodziców którzy utracili dzieci. Patronem dnia będzie Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko. Msza św. o godz. 18:00  , świadectwo , wystawienie Najśw. Sakramentu, nabożeństwo majowe, modlitwa nowenny i specjalne modlitwy za dzieci utracone a także o pokój serca i ufność w Bogu po utracie dziecka dla rodziców, czas na osobistą modlitwę.  Ok. godz. 20:15 modlitwa nowenny, przeczytamy intencje,  o 20:30 różaniec prowadzony przez Parafię Tyśmienica, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, Apel Jasnogórski,  zasłonięcie obrazu MB Królowej Rodzin.  
 
IX DZIEŃ NOWENNY – 09. 05. 2020 r.
 
W sobotę dzień wdzięczności za łaskę wierności małżeńskiej i modlitwy  za małżeństwa przeżywające kryzys. Patronami będą Bł. Męczennicy Podlascy.  Msza św. o godz. 18:00   , świadectwo , modlitwa o pokój serca, otwarcie się na Boże natchnienia, zawierzenie swego życia Bogu,  a także czas na osobistą modlitwę.
Ok. godz. 20:15 modlitwa nowenny, przeczytamy intencje,  20:30 różaniec prowadzony naszą parafię , błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, Apel Jasnogórski,   zasłonięcie obrazu MB Królowej Rodzin.  
  .
DIECEZJALNY DZIEŃ RODZINY – 10 MAJA 2020R.
Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie
 
„Rodzina Bogiem silna mocą swego narodu"  Kard. Stefan Wyszyński
 
10.30 - Słowo wprowadzenia - ks. dr Jacek Sereda, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin
10.40 - "Powrót do domu. Obudzić (nie) odkryty potencjał wychowania w rodzinie"- o. Paweł Przygodzki, prefekt WSD Ojców Paulinów w Krakowie.
11.10 - " Jak skutecznie przekazać wiarę w rodzinie"-  Państwo Wardak, twórcy Akademii Familijnej
11.45 - przerwa
12.00 - Nabożeństwo majowe
12.15 - Eucharystia w intencji rodzin z odnowieniem przysięgi małżeńskiej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy
 

Z racji stanu epidemii i wprowadzonych zarządzeń państwowych nie będzie agapy.

 

Z RACJI OGRANICZENIA LICZBY WIERNYCH WEWNATRZ BAZYLIKI ( W ŚWIETLE NOWYCH PRZEPISÓW) DO 93 OSÓB, NIE LICZAC POSŁUGUJACYCH, ZACHĘCAMY WSZYSTKIE RODZINY DO ŁACZENOŚCI DUCHOWEJ ZE WSPÓLNOTĄ DIECEZJALNĄ W CZASIE MODLITWY NOWENNY ORAZ DNIA RODZINY 10 MAJA 2020 R.,  PRZEZ TRANSMISJĘ INTERNETOWĄ –  KANAŁ YOU TUBE NASZEJ PARAFII ORAZ KATOLICKIE RADIO PODLASIE !!!