Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne

dodano: 3 9.2015

XXVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

13. 10. 2019 r.
 

1. Dziś 28 niedziela zwykła. Obchodzimy XIX Dzień Papieski. Po Mszy Św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia , na stypendia dla zdolnej młodzieży  pochodzącej z ubogich rodzin. Jest to żywy pomnik stawiany Św. Janowi Pawłowi II.  

2. Dziś o godz.17:00 Nabożeństwo Fatimskie po nim Msza Św. o godz. 18:00

3. Przeżywamy miesiąc październik – zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych o 17:15 całe rodziny. Przykład rodziców,  tak wiele znaczy dla dziecka.  

4. W tym tygodniu obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. We wtorek na różańcu i Mszy św. wieczorowej będziemy się modlić o ukojenie w bólu rodziców, którzy utracili swoje dzieci .
W sobotę o godz. 14:00 Msza św. w Chmielowie w intencji Sybiraków.

5. Za tydzień niedziela misyjna rozpoczynająca tydzień modlitwy w intencji misji. Taca na misje . W naszej parafii rozpoczynamy Misje Jubileuszowe pod hasłem : „Narodzić się na nowo” . Módlmy się, podejmujmy post, by wydały błogosławione owoce przemiany życia  wszystkich parafian. Za tydzień po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo różańcowe z procesją wiary ulicami miasta. Trasa procesji jak na Boże Ciało. Udekorujmy nasze domy szczególnie na trasie procesji. Zachęcam też w tym świętym czasie misji do odnawiania przydrożnych krzyży, kapliczek. Niech to będzie znak umacniania się wiary w naszym codziennym chrześcijańskim życiu.

6. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci modlitewnej za naszych zmarłych. Kartki wspominkowe są wyłożone na stoliku pod chórem. Wypełniamy je czytelnie, wpisując też nazwę ulicy , czy miejscowości.  W intencji zmarłych , których polecimy w całorocznych wypominkach, co miesiąc będzie odprawiana Msza św. W listopadzie będziemy modlić się wspólnie na różańcu o skrócenie cierpień czyśćcowych i łaskę nieba dla nich, czytając ich imiona zapisane na kartkach wspominkowych.
Dbajmy o porządek i czystość na cmentarzu, segregujmy śmieci . To także znak szacunku dla zmarłych. Jest to ostatni tydzień prac kamieniarskich na cmentarzu.

7. Trwają katechezy dla narzeczonych i rodziców przed chrztem – niedziela po Mszy Św. o godz. 18:00   a za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca skupienie o 11:30

8. Bóg zapłać za przygotowanie 5 ołtarzy na procesję różańcową : Rycerstwu  Niepokalanej, Ognisku Pokutnemu, Tercjarzom, KPKRP z Radiem Maryja, KSM-owi  

9.  Nauczycielom i pracownikom oświaty z okazji  Dnia Edukacji Narodowej, życzymy wielu łask Bożych i darów Ducha św. w kształtowaniu serc i umysłów młodego pokolenia. Także pracownikom Służby Zdrowia z okazji ich święta przez przyczynę św. Łukasza życzymy siły i mocy Bożej  w posłudze samarytańskiej wobec chorych . Zapraszamy na modlitwę jutro i w piątek.
Piątek to także Dzień Imienin Ks. Łukasza. w Jego intencji będzie odprawiona Msza św. o godz. 18:00 .  Zapraszamy.
W poniedziałek o 16:30 zbiórka ministrantów i lektorów.

10. Bóg zapłać za ofiary na kościół, dom pielgrzyma : bezim 300 zł, bezim. 200 zł , dwie ofiary beim. po 100 zł, P. Teresa i Stanisław Iwaniccy 100 zł, bezim. 30 zł ,  P. Marianna i Władysław Majewscy z racji jubileuszu 50 – lecia małżeństwa 1000 zł . Bóg zapłać.

11.  Zachęcamy do lektury Echa Katolickiego. Artykuł o Kard. Wyszyńskim

12.  W sobotę zespół Porozumienie zaprasza na koncert uwielbienia do Parczewskiego Domu Kultury, na godz. 18:30.