Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne

dodano: 3 9.2015

VI  NIEDZIELA ZWYKŁA
 
17. 02. 2019 r.
 
1.  Trwają rekolekcje dla małżeństw „Remanent Małżeński”. Cieszymy się tak dużym zainteresowaniem tą formą pogłębienia więzi z Panem Bogiem i między sobą. Bóg zapłać P. Annie i Jackowi Kozakom z Kościoła Domowego  oraz całej wspólnocie Domowego Kościoła z naszej parafii za zaangażowanie w przygotowanie tych rekolekcji , P. Monice i Danielowi Leszczyńskim oraz ks. Łukaszowi za ich prowadzenie. Niech one pomogą  w lepszym realizowaniu powołania do świętości, do małżeństwa, do zbawienia…
2. Dziś o 11:30 skupienie dla narzeczonych a po Mszy św. o godz. 17:00   kolejna konferencja  przed sakramentem małżeństwa. W środę po Mszy św. o godz. 17:00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
3. W najbliższa niedzielę po Mszy św. o 17:00 , tu w Bazylice rozpoczną się „Katechezy Zwiastowania” , słowo przepowiadane w imieniu Chrystusa, które ma moc zmienić życie człowieka. Skierowane są one przede wszystkim do osób , które poszukają drogi życia , których nie ma  tu na spotkaniu z Chrystusem na niedzielnej Mszy św.  Przy wyjściu z Bazyliki są obrazki z podstawowymi informacjami na ten temat. Weźmy je do domu  i przekażmy osobom o które jesteśmy zatroskani. Módlmy się też by pod tchnieniem Ducha św. otworzyły się na łaskę Bożą i odnalazły własną drogę do Chrystusa i wspólnoty Kościoła.
Dla każdego zaś z nas będzie to również okazja do pogłębienia wiary i więzi z Panem Bogiem, spojrzenia w Bożym świetle na problemy życia małżeńskiego, zwątpienie, samotność, relacje w pracy, szkole ….  Zapraszamy !
4.  W gablocie przed kościołem  znajdziemy plakat z numerem KRS na przekazanie 1% na Hospicjum św. Anny w Lubartowie. W tym Hospicjum za darmo otaczani  są opieką chorzy dotknięci nowotworem. Zachęcamy do wsparcia Hospicjum w którym przebywają również chorzy z naszej parafii.
5.  Jest organizowana pielgrzymka do Sankt Petersburga. Szczegóły na plakacie .
6.  Za tydzień ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie Bazyliki.
7.  Są nowe numery Echa .