Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne

dodano: 3 9.2015

XVII  NIEDZIELA ZWYKŁA

 

29. 07. 2018 r.

 

1.  Dziś  XVII Niedziela Zwykła. Przeżywamy tydzień Św. Krzysztofa .  Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych . Ofiarami złożonymi z tej racji wspieramy zakup  środków transportu dla misjonarzy.    

2. Usłyszeliśmy dziś słowo KEP zachęcające nas do sierpniowej trzeźwości. Odpowiedzmy pozytywnie na ten apel w imię troski o świętość naszych rodzin i trzeźwość narodu. Możemy także podjąć wyzwanie  „100 dni abstynencji na 100 –  lecie niepodległości naszej Ojczyzny” – od 04 sierpnia do 11 listopada br.

3.  W czwartek 02 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami, za pobożne nawiedzenie kościoła . Korzystajmy z tego czasu łaski jaki daje nam Kościół.

4.  W tym tygodniu I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca. Nabożeństwa jak co miesiąc. W piątek i sobotę Msza św. wieczorowa o 20:00 zakończona Apelem Jasnogórskim w łączności z pielgrzymami.                        W piątek o godz. 19:00 droga krzyżowa na Kalwarii .

5.  W czwartek wyruszy z Bazyliki grupa 16 parczewska na Pieszą Pielgrzymkę na Jasna Górę . Triduum modlitewne od 31 lipca godz. 18:00 Msza św.                i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce również w sposób duchowy, karty uczestnictwa w zakrystii.        We wtorek 01 sierpnia przybędzie grupa pielgrzymkowa z Włodawy . Bardzo proszę wzorem lat ubiegłych o przyjęcie pielgrzymów na nocleg. Zapraszamy też w tym dniu na Apel Jasnogórski – godz. 21:00

Zapisy i zdawanie bagaży 01 sierpnia od 14:00 – 20:00 przy plebanii Bazyliki.

02 sierpnia br. o 6:00 Msza św. i wyjście na trasę.

6.  W czwartek odpust w Milanowie a w niedzielę w Siemieniu.

7.  Dziś po Mszy św. o 18:00   kolejna  katecheza przed chrztem dla rodziców naturalnych i chrzestnych.

8. Bóg zapłać nowożeńcom , którzy złożyli ofiarę na kwiaty do Bazyliki. Niech Pan Bóg darzy swym błogosławieństwem na drodze sakramentalnego małżeństwa a Pani Parczewska, Królowa Rodzin wyprasza potrzebne łaski .

9.  Są nowe numery Echa.