Bazylika Parczewska

Druga Księga Kronik 24,17-25 ; Ewangelia wg św. Mateusza 6,24-34

„Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego – miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. ...”

Czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne

dodano: 3 9.2015

X Niedziela Zwykła

10.06.2018 r.

1.     Dziś niedziela dziękczynienia za Jubileusz 200 lat naszej diecezji. W kościołach i kaplicach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziękujemy Bogu za dary wiary i otrzymane łaski. Bóg zapłać wszystkim, którzy udali się do Siedlce w dniu wczorajszym, by przeżyć we wspólnocie diecezjalnej, razem z Episkopatem Polski i kapłanami Jubileusz 200 lat Diecezji Siedleckiej.

2.  W środę 13 czerwca odpust ku czci św. Antoniego. Msze św. o 6:30, 9:00, 12:00 suma odpustowa i 18:00. Sumę odpustową odprawi i wygłosi Słowo Boże Dziekan Dekanatu Lubartowskiego Ks. Andrzej Juźko proboszcz parafii Św. Anny w Lubartowie i kustosz tego sanktuarium. Zapraszam do licznego udziału we Mszy św. i procesji. Niech przyjdą dzieci do sypania kwiatów, do niesienia różańca kl. III, zapraszam młodzież, dorosłych, dzieci z rodzicami. Jak co roku po sumie błogosławieństwo dzieci. Powstrzymajmy się od pracy . W naszej parafii święto - odpust. Po mszy św. o godz.18:00 Nabożeństwo Fatimskie.

3.     Wyjazd na Jerycho Młodych do Pratulina 15-16 czerwca 2018r. Szczegóły u ks. Łukasza.

4.     Za tydzień po Mszy św. o 10:30 spotkanie z rodzicami dzieci kl. II, a po sumie z rodzicami młodzieży kl. II gimnazjum.

5.     Dziś po mszy o godz. 18:00 konferencja przed sakramentem chrztu.

6.     Stowarzyszenie ,,Wielkoduszność” wydało 13 ton żywności dla 870 osób, Bóg zapłać Państwu Teresie i Zbigniewowi Hołubowiczom za to zaangażowanie i troskę o potrzebujących. Panu Mirosławowi za pomoc w organizacji rozładunku, Państwu Marzenie i Leszkowi Mucha z firmy ,,Dekarz” za wypożyczenie wózka i rozładunek. Bóg zapłać wczorajszym nowożeńcom za ofiarę na kwiaty do bazyliki.

7.   PRZYPOMNIENIE : Do sanktuarium, kościoła i wszystkich miejsc kultu wchodzimy w stosownym, skromnym stroju. Panowie długie spodnie, koszula z rękawami, panie zakryte ramiona i odpowiednia długość spódnicy. Nie przychodzimy w krótkich spodenkach i plażowych bluzkach. To miejsce modlitwy.

8.    Za tydzień po Mszy św. będą zbierane ofiary na dokończenie prac przy parafii Opatrzności Bożej w Parczewie.

9.     W lipcu wyrusza kolejny raz pielgrzymka rowerowa z Parczewa. Szczegóły na plakacie.

   10.  Są nowe numery Echa.