Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne

dodano: 3 9.2015

XXVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA
14. 10. 2018 r.

1. Dziś 28 niedziela zwykła. Obchodzimy XVIII Dzień Papieski. Po Mszy Św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia , na stypendia dla zdolnej młodzieży  pochodzącej z ubogich rodzin. Jest to żywy pomnik stawiany Św. Janowi Pawłowi II. Bóg zapłać .
2.  Nauczycielom i pracownikom oświaty z okazji przypadającego dziś Dnia Edukacji Narodowej, życzymy wielu łask Bożych i darów Ducha św. w kształtowaniu serc i umysłów młodego pokolenia.           
3. Miesiąc październik – zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych całe rodziny. Przykład rodziców, szczególnie ojca tak wiele znaczy dla dziecka, o czym słyszeliśmy w liście Episkopatu Polski . Dziś różaniec po Mszy Św. o 17:00
4. Jutro Dzień Dziecka Utraconego. Na Mszy św. wieczorowej i różańcu będziemy się modlić o ukojenie w bólu rodziców, którzy utracili swoje dzieci .
 W czwartek Święto Św. Łukasza  patrona Pracowników Służby Zdrowia  –  będziemy modlić się w ich intencji.
Jest to też Dzień Imienin Ks. Łukasza. Msza św. w Jego intencji będzie odprawiona   o godz. 17:00 .   

5. Za tydzień niedziela misyjna rozpoczynająca tydzień modlitwy w intencji misji. Przyjeżdża też delegat KRP. Będzie z nami się modlił i zbierze ofiary na naszą diecezjalna rozgłośnię radiową . Ofiary zaś na misje złożymy na tacę na zakończenie tygodnia misyjnego,  za dwa tygodnie.
6. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci modlitewnej za naszych zmarłych. Kartki wspominkowe są wyłożone na stoliku pod chórem. Wypełniamy je czytelnie, wpisując też nazwę ulicy , czy miejscowości.  W intencji zmarłych , których polecimy w wypominkach całorocznych, co miesiąc będzie odprawiana Msza św. W listopadzie będziemy modlić się wspólnie na różańcu o skrócenie cierpień czyśćcowych i łaskę nieba dla nich , czytając ich imiona zapisane na kartkach wspominkowych.
Dbajmy o porządek na cmentarzu, segregujmy śmieci . jest to ostatni tydzień prac kamieniarskich na cmentarzu.
7. Trwają katechezy dla narzeczonych – niedziela po Mszy Św. o godz. 17:00 i modlitwie różańcowej, a za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca skupienie o 11:30
8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na dom pielgrzyma i rozpoczęty remont dzwonnicy. Bóg zapłać wszystkim, którzy to rozumieją i wspierają to dzieło swoimi modlitwami i ofiarami złożonymi ze szczerego serca. Niech Pan Bóg   błogosławi a Pani Parczewska wyprasza potrzebne łaskami za tę troskę o potrzeby wspólnoty Kościoła.
Niestety konstrukcja dzwonnicy jest w gorszym stanie niż dało się to stwierdzić przed rozpoczęciem prac. Dopiero po zdjęciu poszycia dachowego widać rzeczywisty stan obiektu. Jednak z Bożą pomocą i ofiarnością parafian będziemy kontynuować rozpoczęte prace. Bóg zapłać również nowożeńcom  za ofiarę na kwiaty do Sanktuarium MB Królowej Rodzin……
9.  Zachęcamy do lektury Echa Katolickiego.
10. Za tydzień wybory samorządowe . Głosujmy zgodnie z naszym chrześcijańskim sumieniem. Jest to nasz obowiązek wypływający z miłości do naszej Ojczyzny