Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne

dodano: 24 11.2019

XIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

28. 06. 2020 r.

1. Jutro Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła . Msze św. jak w dzień powszedni, dodatkowa Msza św. o  godz. 10:00. W Bazylice można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taki odpust mogą także uzyskać wierni posługujący się dewocjonaliami pobłogosławionymi przez Ojca Św. lub biskupa po wyznaniu wiary.

2. W czwartek  02 lipca w Kodniu Diecezjalny Dzień Chorego.
 
3. W tym tygodniu I czwartek, I piątek , I sobota i I niedziela miesiąca, nabożeństwa jak co miesiąc . W I piątek nie będzie Mszy św. o 15:00,   po Mszy św. o 18:00 droga krzyżowa na Kalwarii. W sobotę o 9:00 Msza św. dla grup modlitewnych a po Mszy św. o 18:00  kolejny wieczór uwielbienia przy relikwiach św. Franciszka. Będziemy się modlić za dzieci i młodzież o potrzebne laski na czas wakacji .W  niedzielę procesja Eucharystyczna po Mszy św. o  godz. 12:00.

4. Bóg zapłać za przygotowanie odpustu  ku czci św. Jana Chrzciciela  . Bóg zapłać przybyłym kapłanom za wspólną modlitwę i posługę sakramentalną. Bóg zapłać lektorom, ministrantom, kantorom, chórowi , Panu organiście , Panu kościelnemu, dzieciom, młodzieży, dorosłym za przygotowanie uroczystej procesji…

5. Bóg zapłać rodzicom , katechetom, ks. Łukaszowi za przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Bóg zapłać młodzieży za otwarcie się na działanie Ducha św. na drodze do wiary dojrzałej, by dawać świadectwo o Bogu na wzór Apostołów.   Niech dziękczynieniem za tę łaskę, droga młodzieży,  będzie wasze życie pełne  miłości do Chrystusa i wspólnoty Kościoła, za którą   jesteście odpowiedzialni. Bóg zapłać także rodzicom za dar ołtarza z tej okazji – mszał i komplet lekcjonarzy.  
 
6. W sobotę po Mszy św. o 9:00 spotkanie wszystkich zelatorów Kółek Różańcowych naszej parafii. Zapraszamy.

7. Zgodnie z decyzją Ks. Bpa Ordynariusza Kazimierza Gurdy  od  01.07.2020 r. posługę wikariusza w naszej parafii będzie pełnił ks. Grzegorz Suwała.  Powitamy go za tydzień  na Mszy św. o godz. 10:30 . Ks. Dariuszowi Żmudzie dziękujemy za 4 letnią posługę duszpasterską w naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Pani Parczewskiej na dalsze lata służby Chrystusowi w drugim człowieku w sakramentalnym kapłaństwie. Szczęść Boże.

8. Za tydzień po Mszy św. wieczorowej o godz. 18:00 rozpoczniemy kolejny cykl katechez przed chrztem św.

9. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę  na kontynuację prac w Domu Pielgrzyma.
Za tydzień taca na Katolickie Radio Podlasie.

10. Są nowe numery Echa.   

11. Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa.