Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne

dodano: 3 9.2015

XVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

04. 08. 2019 r.


1.  Dziś  XVIII Niedziela Zwykła. Po Mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja z racji I Niedzieli miesiąca .
2.   KEP zachęca  nas do sierpniowej trzeźwości. Odpowiedzmy pozytywnie na ten apel w imię troski o świętość naszych rodzin i trzeźwość narodu.
3. We wtorek wypada Święto Przemienienia Pańskiego.
4.  Z racji pieszej pielgrzymki na Jasną Górę Msza św. wieczorowa w tym tygodniu o godz. 20:00, po niej różaniec. O godz. 21:00 Apel Jasnogórski w łączności z pielgrzymami, modlitwa pielgrzyma i błogosławieństwo. W niedzielę po Mszy św. o 18:00 odmówimy modlitwę pielgrzyma dziesiątek różańca i Apel Jasnogórski . Zapraszamy na wspólna modlitwę do bazyliki.
5.  Jak co roku udamy się samochodem  na trasę pielgrzymki do Suchedniowa w dniu 08 sierpnia. Bagaże dla pielgrzymów można składać w tym dniu w sali katechetycznej do godz. 11:00
6.  Dziś po Mszy św. o godz. 18:00 katecheza przed chrztem dla rodziców            i chrzestnych.
7. Bóg zapłać parafianom za przyjęcie na nocleg , jak co roku , pielgrzymów        z Włodawy. Bóg zapłać za tak liczny udział na wieczorze uwielbienia w dniu wczorajszym przy relikwiach św. Rity i obecność Apelu Jasnogórskim. Bóg zapłać zespołowi z Jabłonia za oprawę muzyczną. Niech Pani Parczewska, Królowa Rodzin wyprasza potrzebne łaski u Pana Boga.
8.  Są nowe numery Echa.  
9. W środę 07 sierpnia zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego na placu przy   plebanii do godz. 12:00.
10. W lipcu odeszli do wieczności : Marian Chwalczuk, Henryk Lewczuk, Wanda Wierzbicka, Janina Charkiewicz, Tomasz Hawryluk, Janusz Siuciak, Bożena Jabłońska, Marianna Litwin, Janusz Iwańczuk, Mieczysław Kabat, Helena Czornak, Andrzej Naumiuk, Stanisława Pawłowska, Krzysztof Wrzaszcz, Mieczysław Ciopciński, Henryk Golonka, Jadwiga Niewęgłowska.
Wieczny odpoczynek …