Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne

dodano: 3 9.2015

I NIEDZIELA ADWENTU                        

 

02 .12. 2018 r.

 

1. Dziś I niedziela adwentu, rozpoczynamy nasze duchowe przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy codziennie na roraty na godz. 6:30 poprzedzone śpiewem Godzinek ku czci NMP. Dzieci w tym tygodniu zapraszamy we środę i sobotę na Msze św. o godz. 6:30 , a po Mszy św. w sali katechetycznej będzie czekała na dzieci niespodzianka. Zapraszamy serdecznie rodziców i dzieci.

2.  Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w III niedzielę adwentu. Poprowadzi je Ks. Kan. Krzysztof Skwierczyński , Dyrektor Diecezjalnego Centrum Formacji Kapłańskiej naszej diecezji oraz Ojciec Duchowny WSD Siedlce. Módlmy się już dziś o dobre przygotowanie do tego świętego czasu refleksji i przemiany życia….

3. W czwartek 06 grudnia wypada wspomnienie Św. Mikołaja Bpa. Zapraszamy dzieci na godz. 17:00 na wspólną modlitwę o Boże błog. i dary Ducha Św. oraz potrzebne łaski przez pośrednictwo Maryi i Św. Mikołaja bpa.

4. Przed nami I czwartek i I piątek miesiąca. Msze św. z racji I piątku o 6:30, o 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia , Msza św. dla kandydatów do bierzmowania,

kolejna katecheza, i o godz. 17:00. Po Mszy św. wieczorowej droga Krzyżowa na Kalwarii. Zapraszamy.

5. W sobotę 08 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP . Msze św. tak jak w dzień powszedni , dodatkowo Msza Św. o godz. 10:00. W katedrze siedleckiej o godz. 12:00  Msza św.dziękczynna  na zakończenie jubileuszu diecezji .

6. Za tydzień niedziela pomocy Kościołowi na wschodzie przez nasza modlitwę i ofiary złożone do  puszki  pamiętamy o naszych braciach w wierze.  Na Mszy św. o 12:00 podziękujemy w parafii za jubileusz diecezji śpiewając uroczyste Te Deum.

7.  Spotkania : dziś po Mszy Św. o godz. 9:00 spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania , po 10:30 dla rodziców dzieci kl. III . Za tydzień o godz. 16:00 spotkanie obecnej rady parafialnej na plebanii. Rozpoczniemy też kolejny cykl katechez dla rodziców i chrzestnych po Mszy św. o  godz. 17:00.  

8. Są już świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To nasza troska o to, by dzieci z ubogich rodzin także przeżyły radość Świat Bożego Narodzenia.

9. Poświęcone opłatki na stół wigilijny będzie można nabyć przed bazyliką , także dotrą do kaplic. Bóg zapłać za ofiary złożone  przy tej okazji a przeznaczone w tym roku na remont zabytkowych organów naszej parafii .  Złożonymi ofiarami wspieramy też siostry Sakramentki które przygotowały opłatki. One  nieustannie modlą się za swoich dobrodziejów przed Jezusem Eucharystycznym.

10.  Są nowe numery Echa oraz kalendarze rolników… także dla małżonków foldery z rozważaniami adwentowymi.

11. Firma OKO-LUKS zaprasza 05.12.br na badanie wzroku na ul. Harcerską 43.

Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

12. W miesiącu listopadzie odeszli do wieczności :  Teresa Żelazowska, Wiesław Kowalczyk, Waldemar Olszewski, Halina Utykańska, Jan Samryk, Jan Kopiński, Małgorzata Borysiuk, Alina Kaznowska, Janina Suchorab, Józef Naumiuk, Bolesław Denisiuk, Leokadia Suchorab, Janina Tubalska, Marian Blajda. Wieczny odpoczynek …