Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne

dodano: 3 8.2020

NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ
 28. 03. 2021 r.

 

1. Dziś Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna wydarzenia Wielkiego Tygodnia.  Z powodu pandemii błogosławieństwo palm na każdej Mszy św.  

2. TRIDUUM PASCHALNE :

WIELKI CZWARTEK –  Dzień wdzięczności za ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00, następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia i adoracja do 22:00.

WIELKI PIĄTEK  – Pamiątka męki i śmierci Jezusa. Adoracja od 8:00 do Liturgii Wielkiego Piątku o godz. 18:00. W czasie liturgii adoracja krzyża za którą możemy uzyskać odpust zupełny. Pozostaniemy na swoich miejscach.  Następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do 22:00 . Obowiązuje post ścisły ( 3 posiłki bez mięsa od 18 do 60 roku życia, od 14 roku wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).
  
WIELKA SOBOTA – WIGILIA PASCHALNA   Kościół trwa przy Grobie Pańskim. Adoracja od 8:00 i błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Przynosimy także ze sobą wodę do pobłogosławienia.

W bazylice błogosławieństwo pokarmów co godzinę od 8:00 do 14:00.

Wioski od godz. 9:00 cztery trasy: 
*  Jasionka I, II, III … Wierzbówka.
*  Kostry, Czeberaki, Zaniówka, Sowin.
*  Przewłoka, Chmielów, Marianówka, Korona, Wola Przewłocka.
*  Siedliki, Michałówka, Stępków, Plebania Wola, Makoszka, Ochoża, Białka .

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19:00 błogosławieństwem ognia przed Bazyliką przy zachowaniu przepisów sanitarnych. W tym dniu przynieśmy świece, paschaliki na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, za co można uzyskać odpust zupełny. Adoracja po Wigilii Paschalnej do godz. 22:00. Wznowienie adoracji o godz. 5:00  do Rezurekcji.

REZUREKCJA (niedziela) rozpocznie się procesją Eucharystyczną o godz. 6:00 . Obwieścimy światu radość ze Zmartwychwstania Pańskiego.
 
W Wielkanoc porządek Mszy św. niedzielny. Po rezurekcji o 9, 10:30, 12 i 18:00 i w kaplicach.

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych tylko w Białce o 9:00.
W czasie świąt modlimy się za dobrodziejów parafii odprawiając w ich intencji  Mszę św. – za zmarłych o łaskę nieba i za żyjących o Boże błogosławieństwo.
W drugi dzień świąt taca na KUL i uczelnie katolickie naszej diecezji.

3. Spowiedź w Wielkim Tygodniu: poniedziałek, wtorek, środa na Mszach św., Wielki Czwartek od 17:00 do  18:00. W Wielki Piątek od 17:00  przez cała liturgię wielkopiątkową, w Wielką Sobotę od 18:00 do 19:00, oraz po zakończeniu liturgii triduum, jeśli będzie taka potrzeba.

4. We wtorek na godz. 17:00 przed salę katechetyczną, zapraszamy osoby potrzebujące z naszej parafii po odebranie paczek świątecznych z zachowaniem przepisów sanitarnych.

5. W tym tygodniu I czw., pt, sob, ndz. Z racji epidemii nieobecność na liturgii Wielkiego Piątku nie przerywa praktyki I piątków miesiąca.

6. Bóg zapłać parafianom za udział w rekolekcjach i skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania, by uporządkować swoje życie. Bóg zapłać księdzu rekolekcjoniście i kapłanom za posługę. Bóg zapłać Paniom za przygotowanie posiłków dla księży oraz przyniesione potrawy i ciasta. Niech Pan Bóg wynagradza łaskami za życzliwość i okazane serce .

7. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na ogrzewanie bazyliki . Ofiarami złożonymi do puszki po Mszy św. będziemy mogli włączyć się w zbiórkę ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać wspólnotom , które jak co roku o to się troszczą i składają je w zakrystii. Lista ofiarodawców będzie wywieszona w gablocie. Niech pan Bóg szczodrze darzy swoimi łaskami.

8. Jest nowy numer Echa i paschaliki jako okazja  do jałmużny wielkopostnej.       


  Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa, dezynfekcji rąk i właściwej odległości od drugiej osoby. W bazylice jednorazowo na nabożeństwach wg nowych zarządzeń może przebywać 80 osób (1 osoba na 20mkw), nie licząc posługujących. Uczestnicząc w liturgii na zewnątrz zgodnie z przepisami pamiętajmy o zachowaniu odległości 1,5 m od drugiej osoby.
 


 
 


Echo w wersji papierowej do nabycia w sklepiku parafialnym.

Echo Katolickie umozliwia pobranie E-wydania każdego numeru. Aby to zrobić należy przejsć na stronę https://www.echokatolickie.pl/index.php?str=95
wybrać odpowiendni numer Echa.

Aby uzyskać dostęp do wybranego e-wydania
wyślij SMS o treści DOSTEP na nr 7168.
Koszt SMS to 1,23zł z VAT.
Kod upoważnia do pobrania jednego wydania.Jeżeli chcesz wesprzeć finansowo wspólnotę parafialną zachęcamy do wpłat na konto parafii:

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie
ul. Kościelna 77,
21-200 Parczew


Numer rachunku bankowego :  88 8042 0006 0000 1791 2000 0020    BS Parczew

 
Bóg zapłać za każde wsparcie !!!