Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne

dodano: 3 8.2020

II Niedziela po Bożym Narodzeniu
03.01. 2020 r.
 

1. Dziś w I niedzielę miesiąca na Mszy św. o godz. 12:00 i nabożeństwie Eucharystycznym będziemy modlić się w intencji świętości i jedności rodzin. Później będzie czas na indywidualną adorację Jezusa w Eucharystii do godz. 17:00.

2. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego . Mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Porządek nabożeństw niedzielny. Taca na misje . W tym dniu błogosławimy kredę i kadzidło.  Kredą oznaczamy drzwi naszych domów na znak, że w naszych rodzinach jest obecny Chrystus, kadzidło to znak naszej nieustannej modlitwy do Boga.   

3. Także w środę po Mszy św. o  godz. 17:00 kolejna celebracja , rozważanie Słowa Bożego . Zapraszamy .

4. Za tydzień Święto Chrztu Pańskiego i niedziela radiowa . Swoimi ofiarami wesprzemy Katolickie Radia Podlasie.

5.  Z powodów zdrowotnych Pan Waldemar Gromiuk zrezygnował z funkcji kościelnego w naszej parafii. Uroczyście pożegnamy Go za tydzień na Mszy św. o godz. 9:00, ale już dziś wyrażamy naszą wdzięczność za 43 letnią posługę na tym stanowisku. Życzymy Bożego błogosławieństwa, wielu łask od Pana, opieki Maryi Pani Parczewskiej, pogody ducha i dużo zdrowia na kolejne lata życia.

6. W minionym miesiącu odeszli do wieczności :  Stanisława Golonka, Tadeusz Iwańczuk, Piotr Czerkawski, Longin Pochmara, Adam Polak, Roman Lisowski, Ryszard Kalinowski, Heronim Radowiecki, Jan Walicki, Edmund Ludwiński, Andrzej Chmielewski, Heronima Kubicka, Adam Ściuba.       Wieczny odpoczynek …
 
 
 
Pamiętajmy o zasłanianiu ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz zachowaniu właściwej odległości od drugiej osoby.  Obecnie w kościołach na nabożeństwach jednorazowo może przebywać 1 osoba na 15 mkw. 

 
 


Echo w wersji papierowej do nabycia w sklepiku parafialnym.

Echo Katolickie umozliwia pobranie E-wydania każdego numeru. Aby to zrobić należy przejsć na stronę https://www.echokatolickie.pl/index.php?str=95
wybrać odpowiendni numer Echa.

Aby uzyskać dostęp do wybranego e-wydania
wyślij SMS o treści DOSTEP na nr 7168.
Koszt SMS to 1,23zł z VAT.
Kod upoważnia do pobrania jednego wydania.Jeżeli chcesz wesprzeć finansowo wspólnotę parafialną zachęcamy do wpłat na konto parafii:

Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie
ul. Kościelna 77,
21-200 Parczew


Numer rachunku bankowego :  88 8042 0006 0000 1791 2000 0020    BS Parczew

 
Bóg zapłać za każde wsparcie !!!