Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne

dodano: 24 11.2019

II NIEDZIELA ADWENTU                         

08.12. 2019 r.


1. Dziś w II niedzielę adwentu przezywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to także niedziela pomocy Kościołowi na wschodzie przez naszą modlitwę i ofiary złożone do  puszek po Mszy Św. . Bóg zapłać.

2. Zapraszamy codziennie na roraty na godz. 6:30 poprzedzone śpiewem Godzinek ku czci NMP. Dzieci z rodzicami zapraszamy na roraty we środę i sobotę na  godz. 6:30.  

3. Jutro o godz. 11:00 Msza św. w Białce w 77 rocz. zbrodni hitlerowskich

4. Rekolekcje adwentowe rozpoczynamy za tydzień w III Niedzielę Adwentu. Będą trwały trzy dni. Poprowadzi je Ks. Andrzej Żelazo, Dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Osinach Dolnych . Módlmy się o dary Ducha św. dla całej wspólnoty parafialnej na ten święty czas spotkania z Bogiem i przemiany życia.
Msze św. w czasie rekolekcji : w niedzielę –  porządek świąteczny godz. 7:00; 9:00; 10:30; o 12:00 Msza św. i nabożeństwo z modlitwą o dar potomstwa i adoracja  Najśw. Sakr. do Mszy św. o godz. 17:00, w poniedziałek i wtorek : godz. 6:30 roraty z nauką; 10:00 dla dorosłych ; 15:00 dla dzieci, 16:30 dla młodzieży, 18:00 dla dorosłych. Będą tez nauki stanowe . W najbliższa niedzielę po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na spotkanie rekolekcyjne młodzież , szczególnie kandydatów do bierzmowania . W środę  wyjazd do chorych.   

5.  Spotkania : dziś po Mszy św. o 10:30 dla rodziców i dzieci kl. I , po Mszy św. o  godz. 17:00 rozpoczynamy kolejny cykl  katechez przed chrztem.
Jutro po Mszy s. o 17:00 spotkanie pań katechetek na plebanii.
W środę Po Mszy św. o 17:00 celebracja Słowa Bożego.
Za tydzień o godz. 18:00 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.  

6. Przed bazyliką są świece Caritas jako Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom. To nasza troska o dzieci z najuboższych rodzin. Są także opłatki. Ofiary złożone z tej racji są przeznaczone na remont naszych organów i jako wsparcie Sióstr Sakramentek z Siedlec. Są też do nabycia w kaplicach. Młodzież z KSM rozprowadza siano na stół wigilijny.

7. Trwają prace w domu pielgrzyma. Zostały położone tynki na parterze . Obecnie budynek jest ocieplany.  Za tydzień ofiary złożone na tacę będą wsparciem naszych prac. Bóg zapłać za modlitwę, życzliwość i okazane serce .  

8. Bóg zapłać za udział w drodze krzyżowej w I piątek miesiąca i wieczorze uwielbienia w I sobotę, w którego poprowadzenie włączył się ks. Tomasz Bieliński za co mu dziękujemy. To taki prezent dla naszej parafii z racji św. Mikołaja Bpa. Kto był na pewno nie żałuje tego czasu poświęconego Panu Bogu.
Bóg zapłać także ks. Łukaszowi i Parczewskiej Inicjatywie Uwielbieniowej .   

7. Za tydzień po Mszy św. o 9:00; 10:30; 12:00 będą rozprowadzane stroiki i ozdoby choinkowe wykonane przez osoby z Warsztatów Terapii Zajęciowej . Dochód będzie przeznaczony na funkcjonowanie tej placówki Caritas.

8. Są nowe numery Echa i kalendarze rolników.

9. W czwartek pożegnaliśmy śp. ks. Janusza Stefaniuka. Jego ciało spoczęło na cmentarzu w Wołyńcach. Polećmy go Bożemu miłosierdziu – Wieczny odpoczynek…