Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne

dodano: 3 9.2015

Uroczystość Najświętszej Trójcy
 
16. 06. 2019 r.
 

1.  Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy.  Dziękujemy Panu Bogu za objawienie tej tajemnicy naszej wiary.

2. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. To dzień w którym Chrystus w Sakramencie Eucharystii wychodzi na nasze ulice. Niech to będzie okazja dla każdego z nas do publicznego wyznania swojej wiary w Jezusa Chrystusa i Jego realną obecność pod postacią chleba. Zachowajmy modlitewne skupienie, włączajmy się w śpiewy podczas procesji. Msze św. o 7:00 , 9:00,  11:00 – główna Msza św. z procesją Eucharystyczna ulicami Parczewa (po procesji błogosławieństwo dzieci w bazylice) i o godz. 18:00 . Trasa tradycyjna . Prosimy o przygotowanie          4 ołtarzy : I ołtarz KSM, II ołtarz Franciszkański Zakon Świeckich i Akcja Katolicka   III ołtarz Koło Radia Maryja i mieszkańcy ul. 11 listopada, IV ołtarz Ognisko pokutne, KPKRP, mieszkańcy bloków przy ul. Kard. Wyszyńskiego i Alei Jana Pawła II. Prosimy o przygotowanie w tym dniu uroczystej liturgii i procesji : lektorów, kantorów, ministrantów, chór, orkiestrę, strażaków …
Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków – próba we wtorek o 17:00 przed Bazyliką. Dzieci  kl. III przychodzą w strojach komunijnych . Zapraszamy biel do niesienia poduszeczek, różańca, feretronów, chorągwi, Zapraszamy poczty sztandarowe szkół, instytucji, urzędów, strażaków Udekorujmy nasze domy szczególnie na trasie procesji.    
Zapraszamy też na oktawę Bożego Ciała i włączenie się w procesję Eucharystyczną po Mszy św. wieczorowej : dzieci, młodzież, dorosłych.

3. W Boże Ciało zapraszamy na wieczór chwały, uwielbienia Jezusa w Sakramencie Eucharystii : „Parczew dla Jezusa” . Początek o godz.20:00 na schodach Bazyliki. Zapraszamy całe rodziny.

4. Zakończenie roku szkolnego w środę . Zapraszamy do bazyliki na Mszę św. dziękczynno – błagalna o godz. 8:00 :  poczty sztandarowe, dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli .
W Przewłoce Msza o 8:30, a w Kostrach o 9:00.  Spowiedź w ciągu tygodnia.

5. Kandydaci do bierzmowania dniu dzisiejszym na nabożeństwie czerwcowym rozpoczynają nowennę do Ducha św. W tygodniu przychodzą codziennie na Mszę św. wieczorową i nabożeństwo czerwcowe, w Boże Ciało nowenna będzie odmówiona przede Msza św. o 11:00. Młodzież z rodzicami bierze udział we Mszy św. i procesji.

6. Dziś spotkanie dla rodziców i młodzieży kl. VII w ramach przygotowania do bierzmowania, po Mszy św. o 9:00, a po Mszy św. o 10:30 dla rodziców dzieci kl. II .
Dziś też skupienie dla narzeczonych o 11:30

7.  Za tydzień na Mszy św. o 10:30 obrzęd obłóczyn nowych ministrantów a po Mszy św. podsumowanie rocznej służby ministrantów i lektorów z wręczeniem nagród.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę przeznaczona na dom pielgrzyma.

9. Bóg zapłać  P. Jerzemu Danilkiewiczowi za usunięcie karp przed bazyliką 

10.  Jest nowy numer Echa, w nim ciekawe  artykuły… Kupując Echo promujemy wartości chrześcijańskie, zasady Ewangelii co jest naszym zadaniem po chrzcie św.
i bierzmowaniu.