Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne

dodano: 3 9.2015

28 NIEDZIELA ZWYKŁA
15.10.2017 r.

  1. Nauczycielom i pracownikom oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który w tym roku wypadł w sobotę, życzymy wielu łask Bożych i darów Ducha św. w kształtowaniu serc i umysłów młodego pokolenia.
  2. Zbieramy podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się może każdy kto ukończył 18 rok życia. Zatrzymaj aborcję! Wyłożone są karty do podpisu, potrzebny jest numer PESEL. To postawa miłosiernego samarytanina...
  3. Miesiąc październik- zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych.
  4. W środę Święto Św. Łukasza patrona Pracowników Służby Zdrowia- będziemy modlili się w ich intencji. Jest to też Dzień Imienin Ks. Łukasza. Mszę św. w Jego intencji odprawię dziś o godz. 17:00. Z tej okazji życzymy Mu wielu łask Bożych na drodze Chrystusowego kapłaństwa i opieki Matki Bożej Królowej Rodzin- Pani Parczewskiej na każdej dzień życia.
  5. Za tydzień niedziela misyjna rozpoczynająca tydzień modlitwy w intencji misji. Ofiary, które za tydzień złożymy na tacę będą naszym wsparciem misyjnych dzieł Kościoła.
  6. Trwają katechezy dla narzeczonych- niedziela po Mszy Św. o godz. 17:00 i modlitwie różańcowej, a sobotę katechezy przed chrztem, także po Mszy Św. o godz. 17:00 i różańcu.
  7. Kartki wypominkowe są na stoliku pod chórem. Wypełniamy je czytelnie. W intencji zmarłych poleconych w wypominkach całorocznych co miesiąc będą odprawiane Msze św. Troszczmy się o porządek na cmentarzu, segregujmy śmieci.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na dom pielgrzyma. Niech Pan Bóg za troskę o potrzeby wspólnoty Kościoła wspiera potrzebnymi łaskami.
  9. Są kalendarze rolników, misyjne z wieńcami i ziołami. Zapraszam do lektury Echa Katolickiego.