Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Ogłoszenia parafialne

dodano: 3 9.2015

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 
18.02.2018r.
 

  1. Środą Popielcową, którą rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, w którym ma się dokonać nasze nawrócenie - zerwanie z grzechem i powrót do Pana Boga. Podejmijmy uczynki pokutne: modlitwę, post, jałmużnę jako wynagrodzenie kary za nasze grzechy. Dobrze wykorzystajmy czas jaki kolejny raz daje nam Miłosierny Bóg na przemianę naszych serc, naszego życia.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  • w piątek o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej Droga Krzyżowa, a następnie Msza św. wieczorowa. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. do godz. 18:00. O godz. 20:00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i osób które wcześniej przyjść nie mogły. Droga Krzyżowa dla dzieci w soboty o godz. 15:00.
  • W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 12:00. Dzieci zapraszamy na Gorzkie Żale w niedziele o godz. 10:15
  1. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy jak co roku w V niedziele Wielkiego Postu Nauki rekolekcyjne poprowadzi Ks. Kan. dr Jacek Szostakiewicz - proboszcz parafii Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Siedlcach. Mottem rozważań rekolekcyjnych będą słowa: "Rodzina silna Bogiem”. Módlmy się już dzisiaj o duchowe owoce tego świętego czasu spotkania człowieka z Bogiem bogatym w miłosierdzie. Obejmijmy nasza modlitwa całą wspólnotę parafialną.
  2. Za tydzień po Mszy św. o 10:30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 17:00 konferencja przed sakramentem małżeństwa.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, przeznaczone na Jubileusz Diecezji.
  5. Bóg zapłać P. Dariuszowi Białackiemu za naprawę oczyszczenie monstrancji.
  6. Są bramki Caritas jako okazja dla nas do jałmużny wielkopostnej.