Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Przegląd kolęd i pastorałek

dodano: 2 2.2018

 

28 stycznia 2018 roku w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbyła się XI prezentacja kolęd i pastorałek. W tym wydarzeniu wzięło udział trzy chóry: Chór  Parafialny z Parafii Niepokalanego  Poczęcia Najświętszej Maryi Panny  w  Ostrowie  Lubelskim, Chór „TIBI  DOMINE” z  Parafii  Świętego  Jana Chrzciciela  w  Parczewie, Chór  Nauczycielski „TEN TON” Związku Nauczycielstwa Polskiego w Parczewie.
Każdy z chórów wykonał po cztery utwory.
Zgodnie z tradycją ubiegłych lat, na zakończenie wszystkie chóry wspólnie zaśpiewały kolędę „Cicha noc”. To właśnie w tym roku mija 200 lat od jej pierwszego wykonania.
Ogromne podziękowania należą się proboszczowi naszej parafii ks. Robertowi Mączce oraz panu organiście Marcinowi Korpyszowi za to, że w naszej bazylice po raz kolejny wybrzmiały przepięknie wykonane utwory i mogliśmy przeżyć na nowo atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
 
Przedłużeniem przeglądu był koncert Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostrowa Lubelskiego, podczas którego zostały zebrane środki na leczenie dla dwóch chorych osób: Moniki i Mileny Koziej. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na terapię komórkami macierzystymi Zespołu Friedricha. Koszt terapii to kwota około 400 tysięcy złotych. Bardzo dziękujemy naszym parafianom, za otwarte serce na potrzeby innych.

 
 Zapraszamy do fotogalerii z wydarzenia.