Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Grupa 16 zaprasza na 39 Pieszę Pielgrzymkę Podlaską

dodano: 10 7.2019

Jak co roku w sierpniu już 39 raz rusza Piesza Podlaska Pielgrzymka na Jasną  Górę.  Z parczewskiej bazyliki 2 sierpnia na pątniczy szlak wyruszy grupa 16. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć trudu pielgrzymowania, przeżyć rekolekcje w drodze i być bliżej Pana Boga, Maryi i wspólnoty Kościoła do wspólnej wędrówki na Jasna Górę.


Przewodnik grupy 16  ks. Łukasz Kałaska informuje, że:

– zapisy odbędą się  01.08. 2019 r. (czwartek) od godz. : 14:00 do 20:00 na salce parafialnej, w tym samym czasie zdawanie bagażu;
– osoba nieletnia  powinna mieć wyznaczonego opiekuna i okazać podczas zapisu zgodę prawnego opiekuna na udział w 39  PPP na Jasną Górę;
  przy zapisie dokonywane są opłaty: 
*  wpisowe 130 zł (opłata za bagaż podstawowy – 15 kg (w tym śpiwór i materac, namiot, butla gazowa, miski, wiaderka; obsługa toalet, ubezpieczenie, organizacja pielgrzymki)
*  kilkudniowe pielgrzymowanie 10 zł za każdy dzień (noc i dzień)
*  za każdy 1 kg nadwagi bagażu 4 zł .
Z wpisowego zwolnieni są: trzecia i następna osoba z rodziny (z domu), siostry pielęgniarki aktywnie uczestniczące w pielgrzymce, muzyczni niosący własne instrumenty. Osoby, które z innych powodów nie mogą zapłacić wpisowego zgłaszają się do Przewodnika Ks. Łukasza Kałaski. 
Zapisując się na Pielgrzymkę będzie możliwość zarezerwowania miejsca w autokarze powrotnym z Częstochowy.

Zarezerwujmy sobie także wieczory na Triduum Pielgrzymkowe w dniach 31 lipca i  01sierpnia: Msza św. o godz. 18:00 w Bazylice Parczewskiej oraz poranek 02.08.2019 r. : Msza św. godz. 6:00 w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie, po której grupy wyruszą na pielgrzymi szlak.  Zachęcam do odprowadzenia i towarzyszenia Pątnikom choć przez krótki czas w wędrówce do Maryi.

 Zachęcamy także do duchowego pielgrzymowania. Karty uczestnictwa są w zakrystii .
 

WAŻNE!!!
Klikając w poniższy link możesz znaleźć
najważniejsze informacje dotyczące pielgrzymowania.

MAŁY PORADNIK PIELGRZYMA
 


 
Informacje dotyczące grupy 16 także na profilu FB

  https://www.facebook.com/parczew16/