Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

dodano: 17 3.2021


W najbliższy piątek 19 marca uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP.

Msze Święte rano jak w dzień powszedni. Po południu o 15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia, po niej Droga Krzyżowa i Msza Święta.
O 19:00 Droga Krzyżowa.


Z racji uroczystości tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.

Wypraszajmy przez wstawiennictwo Św. Józefa dla naszej parafii łaskę dobrze przeżytych rekolekcji parafialnych które rozpoczynają się w najbliższą niedzielę.

Modlitwa do Św. Józefa za którą można uzyskać odpust zupełny:

Do Ciebie, św. Józefie, uciekamy się w naszej niedoli.
Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę.
Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem i dopomóż nam w potrzebach naszych.
Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa.
Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędu i zepsucia.
Potężny Wybawco nasz, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności.
Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci - mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie.
Amen.