Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Rozpoczął się czas Wielkiego Postu

dodano: 18 2.2015

W Środę Popielcową Msze św. odprawione będą rano jak w zwykły dzień  o 6:30, 7:00, 7:30, 8:00, a o 10 :00 i 17:00 z obrzędem poświęcenia i posypania głów popiołem na znak pokuty. Ten znak ujawnia gotowość wewnętrznego nawrócenia, której metą będzie sprawowanie sakramentu pokuty w dniach przed Paschą. Po homilii kapłan poświęca popiół i posypuje nim głowy wiernych, mówiąc: „ Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” lub „Pamiętaj człowiecze, że prochem jesteś i w proch się obrócisz”. Zapraszamy na te główne Msze św..

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły: post ilościowy- jemy raz do syta, i post jakościowy- wstrzymujemy się od pokarmów mięsnych. Podejmijmy gorliwie przesłanie Wielkiego Postu, byśmy mogli jak najlepiej wejść w misterium świąt Wielkanocnych.

Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w wielkim poście - w tym świętym czasie, jest nasze nawrócenie. Ma ono dokonać się w naszym sercu. Pomagają nam w tym praktyki pokutne, między innymi udział w wielkopostnym nabożeństwie Drogi Krzyżowej, Gorzkie Żale, Rekolekcje.

Nie zmarnujmy tego czasu.
 

PLAN NABOŻEŃSTW WIELKOPOSTNYCH W NASZEJ PARAFII