Bazylika Parczewska

„ ...”

Czytaj więcej

Rekolekcje zawierzenia Rodziny Maryi

dodano: 18 9.2020

Rekolekcje Zawierzenia Rodziny rozpoczną się w sobotę - 3 października w Sanktuarium Matki Bożej - Królowej Rodzin w Parczewie. Spotkania modlitewne odbywać się będą zawsze w I soboty miesiąca o godzinie 9.00 i potrwają do marca następnego roku. W programie znajdzie się różaniec wynagradzający, Msza św., konferencja formacyjna, przygotowanie do aktu zawierzenia rodziny i spotkanie braterskie. Rekolekcje mają przygotować wiernych do ważnej chwili, jaką będzie akt zawierzenia rodziny Panu Jezusowi przez ręce Maryi.


Dzisiejsze czasy niosą ze sobą wiele zagrożeń, które są często powodem rozpadu małżeństw i całych rodzin. Dlatego pragniemy zawierzyć i oddać naszych bliskich Sercu Zbawiciela i Maryi. Również tych, którzy nie czują potrzeby bycia blisko Pana Boga, nie mają potrzeby modlitwy małżeńskiej, rodzinnej czy są daleko od wspólnoty Kościoła.

Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort zapisał w traktacie: „Kto znajdzie Maryję, znajdzie Życie, to znaczy Jezusa Chrystusa, który jest Drogą, Prawdą i Życiem. Nie można jednak znaleźć Maryi, nie szukając Jej; nie można Jej szukać, nie znając Jej, gdyż nikt nie szuka, ani nie pragnie, czego nie zna. Konieczne jest więc, by Maryję znano więcej niż kiedykolwiek, ażeby trójca Przenajświętsza jak najwięcej była znana i wielbiona. (…) W Maryi zawsze odnajdziemy Jezusa.”

Pragnieniem naszym jest, aby te rekolekcje pomogły jeszcze bardziej poznać i pokochać Matkę Bożą, by Ona przez ten czas prowadziła do Jezusa. W Jej dłonie w akcie szczególnego oddania pragniemy zawierzyć nasze rodziny, które tak bardzo potrzebują łaski Bożej. Dlatego chcemy przemierzyć najpiękniejszą z dróg do naszego Zbawiciela – razem z Maryją.

W rekolekcjach może uczestniczyć każdy kto ma pragnienie serca, by oddać swoją rodzinę Bogu; aby przez ten akt zawierzenia, na naszych bliskich spłynął ogrom łask. Niech życie rodzinne staje się coraz bardziej Bożym, a więc i szczęśliwym życiem. Zapraszamy tych, którzy, którzy stali się już Niewolnikami Jezusa w Maryi i tych, którzy mają to pragnienie. Te rekolekcje to dar Matki Bożej na trudne czasy, który ufamy pobudzi serca wielu do osobistego zawierzenia się Jezusowi przez ręce Niepokalanej na początku przyszłego roku, bo i taka możliwość będzie w parczewskim sanktuarium.

Szczegóły na plakcie.