Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne: co nowego w naszej wspólnocie W dzisiejszych czasach, kiedy wiele informacji otrzymujemy przez Internet, część tradycyjnych przekazów i ogłoszeń traci na znaczeniu. Jednak ogłoszenia parafialne wciąż pozostają ważnym

0 Comments

Ogłoszenia parafialne: co nowego w naszej wspólnocie

W dzisiejszych czasach, kiedy wiele informacji otrzymujemy przez Internet, część tradycyjnych przekazów i ogłoszeń traci na znaczeniu. Jednak ogłoszenia parafialne wciąż pozostają ważnym elementem życia lokalnej wspólnoty kościelnej. W artykule przedstawiamy najważniejsze wydarzenia i informacje, którymi chcemy się dziś podzielić z mieszkańcami parafii.

1. Msze Święte i nabożeństwa
W najbliższym czasie planowany jest specjalny cykl Mszy Świętych oraz nabożeństw w intencji dzieci oraz młodzieży przygotowujących się do egzaminów i zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami do wspólnej modlitwy o błogosławieństwo i pomyślny przebieg tego okresu. Szczegółowy harmonogram znajdziecie na tablicy ogłoszeń w kościele.

2. Spotkania formacyjne
W ramach przygotowań młodzieży do sakramentu bierzmowania oraz dorosłych do sakramentów inicjacji chrześcijańskiej (chrzest, bierzmowanie, Eucharystia) prowadzone są spotkania formacyjne. Zainteresowanych prosimy o kontakt z biurem parafialnym celem ustalenia szczegółów.

3. Dni skupienia dla dorosłych
Parafia organizuje dni skupienia dla dorosłych, które odbędą się w domu rekolekcyjnym. Jest to świetna okazja do rzetelnego przyjrzenia się swojemu życiu duchowemu oraz odnowienia relacji z Bogiem. Prosimy zainteresowane osoby o zgłoszenia do biura parafialnego.

4. Wspólnota modlitewna
Dla osób pragnących pogłębiać swoje życie duchowe w gronie innych wierzących, proponujemy przystąpienie do wspólnoty modlitewnej działającej przy naszej parafii. Wspólnota spotyka się regularnie na modlitwie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Szczegóły dotyczące spotkań znajdziecie na tablicy ogłoszeń.

5. Zbiórka darów na rzecz potrzebujących
Jak co roku, zbliża się czas organizacji zbiórki artykułów spożywczych oraz środków czystości na rzecz najbardziej potrzebujących członków naszej wspólnoty. Prosimy ofiarodawców o przynoszenie darów w zapowiedzianym terminie oraz o wsparcie tej akcji.

6. Parafialny piknik rodziny
W czerwcu odbędzie się coroczny parafialny piknik rodziny. Zapraszamy wszystkich do wspólnego spędzenia miło czasu na świeżym powietrzu, przy dobrej zabawie i smacznych potrawach. Na uczestników czeka wiele atrakcji: gry, konkursy, dmuchańce dla dzieci oraz występy i koncerty. Szczegóły wydarzenia zostaną podane w najbliższym czasie.

7. Dziękujemy za zaangażowanie
Dziękujemy wszystkim parafianom zaangażowanym w życie naszej wspólnoty, zarówno poprzez udział w nabożeństwach, jak i wszelkiego rodzaju pomocną dłoń. To dzięki Was możliwe jest prowadzenie różnorodnych inicjatyw oraz projekty parafialne.

Wszystkich parafian oraz gości serdecznie zapraszamy do udziału w życiu naszej wspólnoty. Razem tworzymy piękno parafii, służąc sobie nawzajem, a przede wszystkim Bogu.

Ogłoszenia parafialne: Aktualności i wydarzenia kościelne

Wielu z nas, jako katolików, traktuje kościół nie tylko jako miejsce odprawiania nabożeństw. To także centrum życia duchowego i społeczności lokalnej. Informacje o wydarzeniach i aktualnościach są przekazywane do wiernych poprzez ogłoszenia parafialne, czyli ulotki, biuletyny, a dziś także strony internetowe czy profile na portalach społecznościowych.

Istnieje wiele ważnych informacji, które mogą być przekazywane w ramach ogłoszeń parafialnych: szczegóły o Mszy Świętych oraz niecodziennym charakterze liturgii; terminy spowiedzi adwentowej czy wielkopostnej; informacje dotyczące kursów przedmałżeńskich; zaproszenie do udziału w procesjach czy peregrynacjach itp. Oto niektóre przykłady ostatnich ogłoszeń parafialnych z różnych miejscowości w Polsce:

1. Warszawa – Parafia św. Barbary:
• W związku z pandemią COVID-19 ograniczone są Msze Święte w niedzielę. Zarejestruj się na wybraną Mszę na stronie internetowej parafii.
• Trwa akcja “Żonkil” na rzecz hospicjum. Bądźcie hojni – wspieraj trasę życia!

2. Wrocław – Katedra pw. św. Jana Chrzciciela:
• W dniu święta Zesłania Ducha Świętego odbędą się nabożeństwa Majowe.
• Szczególnie zapraszamy osoby pragnące dołączyć do wspólnoty modlitewnej Różaniec za Ojczyznę.
• Również tegoroczny Koncert Kolęd i Pastorałek zostanie przeniesiony na nowy rok.

3. Gdańsk – Bazylika Mariacka:
• Trwają prace konserwatorskie wieży kościoła, prosimy o wsparcie parafian.
• Zapraszamy na kurs przedmałżeński dla przyszłych małżonków.
• Budujemy świątynię Miłosierdzia Bożego wraz z duszpasterstwem młodzieżowym – przyłącz się do nas!

4. Kraków – Kościół św. Piotra i Pawła:
• Zagraniczna Pielgrzymka parafialna do Fatimy i Lourdes została przełożona na przyszły rok z uwagi na sytuację pandemiczną.
• Zapraszamy młodzież na wykład i warsztaty nt. duchowości małżeńskiej organizowane przez Opus Dei.
• Parafia zawarła porozumienie z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II dotyczące specjalnych warunków nauki dla ministrantów oraz lektorów.

Ogłoszenia parafialne są ważnym źródłem informacji dla wiernych, umożliwiają zachowanie łączności i przynależności do swojego kościoła. Wykorzystując internet oraz portale społecznościowe, można dotrzeć do coraz większej liczby osób i w prosty sposób angażować się w życie swojej parafii. Dlatego warto śledzić ogłoszenia parafialne, by być na bieżąco z wydarzeniami i nie przegapić żadnych ważnych okazji do pogłębiania swojej wiary oraz wspieranie lokalnej wspólnoty.